W Warszawie powstanie Instytut Zdrowia Kobiet! Otwarcie już w styczniu

2021-09-29 19:21

Depresja poporodowa, późne macierzyństwo i choroby nowotworowe. To tylko część problemów, którymi zajmie się nowy Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet. Będzie leczył, diagnozował i opiekował się kobietami w rożnym wieku - od dziewczynki po seniorkę! Powstanie na terenie dwóch szpitali. Których? Dowiesz się więcej z dalszej części tekstu.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do onkologa?

W stolicy powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet!

Będzie to efekt połączenia szpitala Bielańskiego ze szpitalem Inflancka, który tonie w długach. Przekształcenie tych placówek pozwoli miastu uratować szpital przy Inflanckiej. Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet ma wykraczać poza ramy klasycznie pojmowanej ginekologii i objąć kobiety wielospecjalistyczną opieką m.in. w zakresie:

  • położnictwa,
  • patologii ciąży,
  • diagnostyki i terapii płodu,
  • leczenia niepłodności,
  • endokrynologii ginekologicznej,
  • ginekologii onkologicznej,
  • operacyjnej,
  • geriatrycznej,
  • zespołu zdrowia psychicznego.

Czytaj także: Rewolucja w walce z Covid-19? Naukowcy z WAT pracują nad systemem FACE-COV

- Instytut ma przede wszystkim stać się platformą do budowania świadomości zdrowia współczesnej kobiety. To olbrzymie wyzwanie organizacyjne, ale zważywszy na spadającą liczbą urodzeń z jednej strony i rosnące potrzeby z drugiej, jesteśmy gotowi na podjęcie się tych wyzwań, w trosce o zdrowie i życie mieszkanek naszego miasta ​- tłumaczy wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Czytaj także: Niemal co dziesiąte mieszkanie komunalne na Pradze Płn. bez WC! Te warunki to koszmar!

Warszawski Instytut Zdrowia zajmie się m.in. spadkiem liczby porodów, depresją poporodową, późnym macierzyństwem czy chorobami nowotworowymi. - Będziemy otwarci na wszystkie kobiety, od małych dojrzewających dziewczynek poprzez kobiety w ciąży po seniorki - mówi dyrektor szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych, która zostanie kierownikiem nowej placówki. Warszawskich Instytut Zdrowia zacznie działać w styczniu przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE