W Łazienkach Królewskich powstaje toaleta za blisko dwa miliony złotych

1,8 mln zł - dokładnie tyle wyda Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na niewielką toaletę publiczną w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Mamy zdjęcia z budowy.

Toaleta za blisko 2 mln zł w Łazienkach Królewskich

W Łazienkach Królewskich powstaje jedna z najdroższych toalet publicznych w Polsce. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło na nią aż 1,8 mln zł.

Budynek w budowie wygląda dość skromnie, na co zwrócił uwagę w mediach społecznościowych dziennikarz Marcin Dobski. Komentujący nie kryją oburzenia. "Rozmach", "taniocha" - ironizują.

"Nowoczesny pawilon toaletowy"

"Nowoczesny pawilon toaletowy wybudowany zostanie w rejonie ul. Gagarina i Parkowej, w miejscu wyłączonej od lat z użytkowania starej toalety, w bezpośrednim sąsiedztwie placu zbaw oraz terenów rekreacyjnych" - czytamy na stronie Łazienek.

Jak podkreślono, "obiekt stanie się dopełnieniem infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej". "Będzie parterowy, wkomponowany w otaczającą zieleń. Pomieści toalety oraz pomieszczenie do czynności pielęgnacyjnych dla rodzin z dziećmi. Dostosowany zostanie ponadto do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym o ograniczonej sprawności ruchowej" - wyjaśniono.

Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2022 r., zaś oddanie obiektu do użytku w pierwszej połowie 2023 r.

Zapytaliśmy rzeczniczkę MKiDN o inwestycję w Łazienkach i jej wysoki koszt, czekamy na komentarz.

Ile kosztuje remont łazienki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE