Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS

2022-07-20 11:38
SMS
Autor: pixabay.com SMS

Eksperci kolejny raz apelują o uważność. Do użytkowników różnych sieci w ostatnim czasie trafiają podejrzane wiadomości SMS. Treść nakłania do wysłania odpowiedzi. To może jednak pozwolić oszustom wykraść nasze dane. Na ten numer telefonu uważaj! Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

W ostatnich dniach użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują podejrzane wiadomości SMS od numeru 452441829. Są to wiadomości o różnej treści. 

- Dostałam SMS z treścią "Hello". Myślałam, że to jakiś znajomy, ale teraz jest tyle oszustw, że sprawdziłam w internecie, czy powinnam odpisać. Podobno później ludzie dostają jakieś podejrzane linki i oszuści ściągają oprogramowanie na nasz telefon. Wolę nie sprawdzać - informuje czytelniczka Eska Warszawa, pani Natalia.

Czytaj także: Wakacje 2022 w Chorwacji: Możesz stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych! Ambasada ostrzega przed oszustami

Jak udało się nam ustalić, z tego samego numeru użytkownicy otrzymują także inne wiadomości. Najczęściej dotyczyły przelewów BLIK. 

- BLIK. Ktoś wysłał ci przelew na tel. 500 zł. Skorzystaj z poniższego linku do odbioru środków - informują inni użytkownicy.

Na stronach internetowych, gdzie można sprawdzać podejrzane numery telefonów, wskazany wyżej został oceniony negatywnie i uznany za niebezpieczny. 

Lista podejrzanych numerów telefonu:

  • 452441829
  • 452439932
Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS
Autor: archiwum prywatne Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS
Robert Lewandowski i FC Barcelona [DROGA NA SZCZYT] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #53

QUIZ. Trudne hasła z krzyżówek. 5 punktów to nie wstyd!

Pytanie 1 z 10
Ma żeberka ze stali?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE