Uwaga na utrudnienia drogowe w Warszawie. Sprawdź remonty i zmiany w weekend 21-23.10.2022

2022-10-21 10:28
Uwaga na utrudnienia drogowe w Warszawie. Sprawdź remonty i zmiany w weekend 21-23.10.2022
Autor: Urząd miasta stołecznego Warszawy Uwaga na utrudnienia drogowe w Warszawie. Sprawdź remonty i zmiany w weekend 21-23.10.2022

Utrudnienia drogowe w Warszawie. W weekend 21-23.10.2022 zaplanowano remonty i zmiany na drogach. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone już w piątkowy wieczór. Sprawdź mapę objazdów!

Utrudnienia w Warszawie w weekend 21-23.10.2022

Warszawscy drogowcy planują intensywne prace remontowe w najbliższy weekend. W piątkowy wieczór, 21 października, rozpocznie się wyburzanie zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej. Ze względów bezpieczeństwa ruch na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany w weekend. W tym samym czasie prowadzony będzie również remont ul. Ryżowej, od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi – wraz z południową częścią tego skrzyżowania.

Czytaj także: Linie cmentarne w Warszawie. Sprawdź, jak dojechać na cmentarz we Wszystkich Świętych 1 listopada

Wyburzanie wiaduktu na Marcelinie

Prywatny inwestor kończy prace na łączniku jezdni ul. Marywilskiej, w rejonie Marcelina. Roboty w tym miejscu potrwają do piątku, 21 października. Po ich zakończeniu, o godz. 22:00, mostowcy przystąpią do wyburzania zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej, położnego pomiędzy ul. Smugową a ul. Kupiecką. Z uwagi na wiek oraz konstrukcję wiaduktu, na czas rozbiórki zamknięty zostanie nim przejazd w obu kierunkach. Z tego powodu autobusy linii 176 i N64 będą kończyć trasę po południowej stronie przebudowywanego obiektu, a po północnej zostanie uruchomiona linia zastępcza Z76. Zamknięty odcinek kierowcy będą mogli objechać ulicami: Płochocińską, Modlińską, Klasyków i Czołową.

Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Ryżowej

Również w weekend rozpocznie się frezowanie południowej ul. Ryżowej, od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi. To ostatni etap prac, które prowadzone są od niemal roku. Powstała tu m.in. nowa kanalizacja sanitarna, a sygnalizacja świetlna została przebudowana. Od piątku, 21 października, od godz. 22:00 do poniedziałku, 24 października, do ok. godz. 5:00 ulica Ryżowa zostanie zamknięta od jej południowego krańca do Al. Jerozolimskich. Prace obejmą też południową część skrzyżowania z tą arterią. Zamknięty zostanie prawy pas Al. Jerozolimskich w stronę centrum. Kierowcy stracą możliwość skrętu w Ryżową na południe (w stronę Opaczy). Objazd utrudnień poprowadzony zostanie ul. Bodycha – do Al. Jerozolimskich. Stąd będzie można pojechać ulicami: Starodęby, Składkowskiego i Prystora do Ryżowej. Jadący z centrum dostaną się do ul. Żywieckiej ulicami Rawską i Prystora do ul. Ryżowej i dalej, na skrzyżowaniu z Alejami, w lewo do ul. Żywieckiej. Chcąc dojechać z ul. Żywieckiej do Opaczy – po zjechaniu w prawo, na Al. Jerozolimskie, kierowcy będą mogli zawrócić na wysokości Łopuszańskiej.

Czytaj także: Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Rekordowo drogi diesel, kierowcy będą w szoku

Przez trzy dni objazdem kursować będą także autobusy linii 220.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Uwaga na utrudnienia drogowe w Warszawie. Sprawdź remonty i zmiany w weekend 21-23.10.2022
Autor: Urząd miasta stołecznego Warszawy Uwaga na utrudnienia drogowe w Warszawie. Sprawdź remonty i zmiany w weekend 21-23.10.2022

QUIZ. Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Czy wiesz, w którym są województwie?

Pytanie 1 z 15
W którym województwie znajduje się wieś Pasikurowice?
Dantejskie sceny na stacji metra Świętokrzyska. Tłum nie mieści się w korytarzach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE