Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Rekordowo drogi diesel, kierowcy w szoku

2022-10-25 14:01
Stacja paliw
Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Ceny paliw ostro w górę

Kierowcy, którzy planują dalsze trasy we Wszystkich Świętych, powinni być przygotowani na niemiłą niespodziankę na stacjach paliw, ponieważ 1 listopada cena diesla może sięgnąć 8,50 zł za litr, a benzyny ponad 7 zł. - W najbliższym czasie nie będzie obniżek na stacjach paliw - podkreśla w rozmowie z eska.pl dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

1 listopada diesel nawet po 8,50 zł

Tak drogiego paliwa w Polsce jeszcze nie było. Aktualnie litr benzyny 95-oktanowej kosztuje średnio 6,95 - 7,11 zł. Najdroższy jest diesel - litr kosztuje w granicach 8,08 - 8,31 zł. Cena autogazu waha się w granicach 3,07 - 3,19 zł.

W najbliższych dniach ma być jeszcze drożej. 1 listopada litr diesla może kosztować blisko 8,50 zł. Tankujący benzynę muszą być przygotowani na ponad 7 zł.

Czytaj również: Gdzie kupić tani węgiel? W pewnych miejscach lepiej tego nie robić, kolejna osoba oszukana

Kolejne podwyżki na stacjach paliw  

- Nie będzie obniżek w najbliższych dniach, wręcz przeciwnie, spodziewamy się kolejnych wzrostów cen na stacjach paliw - przekazał w rozmowie z eska.pl dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z e-petrol.pl.

Biorąc pod uwagę zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych i związane z nią podróże, warto zatankować na zapas już w najbliższych dniach. To powinno pozwolić zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE