Trzecia fala koronawirusa: Szpital Narodowy powiększa oddziały i szuka lekarzy

2021-03-01 20:07

Szpital Narodowy szykuje się na trzecią falę koronawirusa. Rozpoczęto procedurę uruchamiania kolejnych modułów, dzięki czemu będzie więcej miejsc dla pacjentów chorych na Covid-19. Najbliższy moduł zostanie włączony do użytku już od wtorku 2 marca.

Lekarze ostrzegają przed trzecią falą koronawirusa. Z dnia na dzień rośnie liczba zachorowań, a szpitale przygotowują się na przyjęcie większej liczby pacjentów. Więcej miejsc od 2 marca będzie m.in. w Szpitalu Narodowym.

Coraz więcej pacjentów w Szpitalu Narodowym

- Liczba chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji szybko wzrasta. W ciągu ostatnich 7 dni do Szpitala Narodowego w Warszawie przyjęto 113 pacjentów; w tym czasie wypisano 37 osób. W związku z przewidywanym dalszym wzrostem liczby zachorowań, rozpoczęto procedurę uruchamiania kolejnych unitów (modułów, na które podzielony jest Szpital). Najbliższy zostanie włączony do użytku od wtorku 2 marca - informuje szpital.

Szpital Narodowy szuka lekarzy

Będzie więcej miejsc, ale Szpital Narodowy podkreśla, że szuka także lekarzy. - Zespół CSK MSWiA już dziś apeluje do wszystkich osób zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym o zgłaszanie gotowości do pełnienia dyżurów - czytamy na stronie.

Wszystkie zgłaszające się osoby są weryfikowane. Szpital sprawdza czy dana osoba nie odchodzi ze swojej dotychczasowej placówki, a jeżeli traktuje szpital tymczasowy jako dodatkowe zajęcie, to czy ma zgodę szefa przełożonego z macierzystej placówki na dyżurowanie w Szpitalu Narodowym (i czy zatrudnienie tej osoby w szpitalu tymczasowym nie osłabi ich potencjału).

- Jest bardzo ważne, by zespół szpitala tymczasowego dysponował jak największą pulą personelu gotowego do stawienia się na dyżurze – to zapewni możliwość szybkiego uruchamiania kolejnych modułów, adekwatnie do potrzeb wynikających z sytuacji epidemiologicznej - czytamy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Statystyka jest bezwględna - średnia to raptem 6/10. Jak ci pójdzie?

Pytanie 1 z 10
Myślę, więc jestem - autorem tej słynnej sentencji jest...
Raport z Anteny 01.03
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE