Tłusty Czwartek 2020: Gdzie w Warszawie spalisz dodatkowe kalorie? Ile kalorii ma pączek?

2020-02-20 16:59 AGO
Tłusty Czwartek 2020
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Gdzie spalić dodatkowe kalorie?

Tłusty Czwartek już 20 lutego! To dzień, w którym słowo "obżarstwo" traci swoje pejoratywne znacznie. Trzeba jeść - i to dużo! Najlepiej sięgnąć po pączki i faworki. Zgodnie z tradycją - im więcej słodkości zjemy, tym więcej szczęścia czeka nas w najbliższym czasie. Ale jak później spalić dodatkowe kalorie? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa!

20 lutego nie warto liczyć kalorii, ale 21 lutego... można się tym trochę zainteresować. Jeden pączek to około 400 kcal. Dużo mniej kaloryczne są faworki - jeden to około 90 kcal. W jaki sposób najlepiej je spalić? Przygotowaliśmy subiektywny przegląd miejsc, w których uprawianie sportu to czysta przyjemność!

1. Poskacz na trampolinie

Przez chwilę możesz znów poczuć się jak dziecko i poskakać na trampolinach! Wypad z przyjaciółmi do hangar 646 to całkiem niezły trening, ale przede wszystkim gigantyczna dawka endorfin!

2. Idź na zakupy

Galerie handlowe w Warszawie są gigantyczne! Wybierz jedną z nich i spędź cały dzień na zakupach. Podczas przymierzania ubrań zapominamy ile kilometrów robimy! Zakupy to ciężka praca, a dowodem na to są m.in. miny zmęczonych osób odpoczywających przed sklepami... z torbami pełnymi zakupów.

3. Rolki

Zamiast zimy mamy wiosnę. Stosunkowo wysokie temperatury sprzyjają treningom na świeżym powietrzu. Jeśli rolki to nie Twoja bajka, skocz na rower, albo zwykły spacer. Każda aktywność fizyczna jest dobra!

4. Uśmiechaj się

Śmiech to zdrowie! Od intensywnego śmiania się przez 10 minut można spalić nawet 120 kalorii! 40 minut w dobrym towarzystwie i możemy zapomnieć o czwartkowym pączku!

5. Impreza

Dzikie tańce do samego rana! Czy można wyobrazić sobie przyjemniejszy weekend? Tańcząc przy dobrej muzyce zapomnicie,
że przyszliście do klubu tylko po to, by móc zapomnieć o czwartkowym obżarstwie!

Najlepsze pączki w Warszawie

O tym, gdzie znajdziecie najsmaczniejsze słodkości na Tłusty Czwartek pisaliśmy >>TUTAJ<<.