Tłumy na miejskich basenach w Warszawie. W weekend odwiedziło je blisko 20 tysięcy osób

2021-02-16 13:07
Otwarte baseny
Autor: HeungSoon fot. HeungSoon

Przed weekendem, 12 lutego, ponownie zostały otwarte niektóre obiekty sportowe. Wśród nich znalazły się miejskie pływalnie, korty tenisowe oraz stok narciarsko-snowboardowy. Obiekty przeżyły w weekend prawdziwe oblężenie. Według danych ratusza, od piątku z basenów w Warszawie skorzystało blisko 20 tysięcy osób!

Od 12 lutego działają w Warszawie takie obiekty sportowe jak pływalnia przy Inflanckiej, korty tenisowe przy Myśliwieckiej czy stok narciarsko-snowboardowy na Górce Szczęśliwickiej. Otwarcie kolejnych obiektów sportowych, na których ponowne udostępnienie zezwolił rząd, planowane jest jeszcze w tym tygodniu. Są to m.in. lodowisko w Ośrodku Stegny czy pływalnia w Ośrodku Rozbrat. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu mogą z nich korzystać klienci indywidualni i podmioty zorganizowane. Nowe wytyczne obowiązują do 28 lutego. Jak się okazuje, Warszawiacy chętnie skorzystali w nowych możliwości spędzenia wolnego czasu. Tylko od piątku na basenach pojawiło się 20 tysięcy osób! Od piątku do niedzieli 19 otwartych obiektów odnotowało łącznie 19 174 wejść. Najwięcej, bo 2 435, było na pływalni OSiR na Targówku. Prawie Niemal dwa tysiące wejść zliczyły także OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej, a także OSiR Ursus przy Sosnkowskiego. Niewiele mniejsze zainteresowanie było przy ośrodku OSiR Żoliborz przy Potockiej, OSiR Pradze-Południe przy Abrahama i w Stołecznym Centrum Sportu przy Inflanckiej. Jednocześnie urzędnicy apelują o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Tłumaczą, że zasady ich otwarcia mogą ulec zmianie w marcu ze względu na jej warunkowe dopuszczenie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Oszukiwał metodą "na policjanta"
Sonda
Czy jesteś w trakcie odchudzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE