Tak wyglądał spontaniczny protest przed Trybunałem Konstytucyjnym. Zobacz zdjęcia z demonstracji [GALERIA]

2020-10-22 21:13

Setki ludzi wyszły na ulice Warszawy, by protestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji w przypadku nieodwracalnych wad płodu. Oburzenie jest ogromne. Demonstranci przynieśli ze sobą gigantyczne banery i czarne parasolki. Zobacz zdjęcia z protestu na ESKA Warszawa.

Gigantyczny protest przed Trybunałem Konstytucyjnym

Spontaniczna demonstracja przed Trybunałem Konstytucyjnym przerodziła się w wielki protest ulicami Warszawy. Protestujący przeszli m.in. przez plac Zbawiciela, okolice metra Politechnika, aż doszli do ulicy Nowogrodzkiej - przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Na początku marszu kilkanaście osób niosło gigantyczny baner z napisem "WYPIE**ALAĆ".

Czytaj także: Trwa gigantyczny protest przed Trybunałem Konstytucyjnym. Chodzi o wyrok ws. zakazu aborcji [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia z protestu:

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego: Dlaczego cała Polska protestuje?

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał ogromne wzburzenie w całym kraju. Posłowie PiS złożyli wniosek, w którym zaskarżono przepis stanowiący, że aborcja jest legalna, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek, że wymieniony przykład jest niezgodny z konstytucją.

Czytaj także: Aborcja niezgodna z konstytucją. Trybunał Konstytucyjny orzekł ws. przerwania ciąży

Kiedy aborcja w Polsce jest legalna?

Do tej pory w Polsce dopuszczano aborcję w trzech przypadkach:

  • w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki,
  • kiedy ciąża jest efektem gwałtu,
  • w przypadku nieodwracalnego upośledzenia płodu.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE