Tajemnicze wpisy na Twitterze byłej prezydent Warszawy. "Jestem na łódce"

2022-08-10 13:29
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Hanna Gronkiewicz-Waltz

Na twitterowym koncie byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawiły się zagadkowe wpisy. Wiele osób pyta, o co chodzi. Skontaktowaliśmy się z byłą prezydent, która na początku rozmowy zaznaczyła, że ma urlop i "jest na łódce". - Na moim koncie pojawił się tweet, który nie powinien się tam znaleźć - podkreśliła. Chodzi o podanie dalej informacji dot. dziennikarza, który w przeszłości przepraszał prezydenta Andrzeja Dudę.

Zagadkowe wpisy na Twitterze byłej prezydent Warszawy

"Bez mojej zgody na mo jego włączono przeprosiny prezydenta mam nadzieję że już ich nie będzie" (pisownia oryginalna - red.) - napisała w środę na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pod tweetem pojawiło się mnóstwo komentarzy, wiele osób pyta, o co chodzi we wpisie. Po 1,5 godz. pojawił się kolejny, który miał być wyjaśnieniem poprzedniego. "Chodzi o przeproszenie Andrzeja Dudy przez dziennikarza.mnie ' niezłomny ' po podpisaniu różnych ustaw na ,zyczenie PiS nie interesuje teraz jasne!" - napisała Gronkiewicz-Waltz.

"Pani profesor, wszystko u Pani w porządku?" - zapytał Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśnia

Skontaktowaliśmy się z byłą prezydent stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła na początku, że jest na urlopie. - Jestem na łódce - zaznaczyła w rozmowie z eska.pl. - Na moim koncie pojawił się tweet, który nie powinien się tam znaleźć - podkreśliła, zaznaczając swój krytyczny stosunek do prezydentury Andrzeja Dudy. Jej zdaniem tweet pojawił się przez przypadek.

Z wpisu byłej prezydent Warszawy i jej słów wynika, że chodzi o podanie dalej informacji dot. dziennikarza, który w przeszłości przepraszał prezydenta Andrzeja Dudę.

Najprawdopodobniej chodzi o dziennikarza Kamila Dziubkę, który w przeszłości zarzucił prezydentowi Dudzie, że rozmawiał przez niepodłączony do sieci telefon. Okazało się to nieprawdą, Dzibuka przeprosił prezydenta na Twitterze. Dziś wpis jest już niedostępny.

Gronkiewicz-Waltz dodała na koniec, że "generalnie nie zwraca uwagi na błędy". - Trzeba myśleć i komentować - podsumowała.

Witalij Kliczko i Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrali tytuły Honorowego Obywatela Warszawy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE