Szpital Południowy: Sąd uchylił decyzję ministra zdrowia

2022-01-20 18:58
Szpital Południowy jak piłeczka pingpongowa. O co toczono największą wojnę w stolicy?
Autor: um.warszawa.pl Szpital Południowy jak piłeczka pingpongowa. O co toczono największą wojnę w stolicy?

Kolejny zwrot ws. Szpitala Południowego. Wojewódzki Sad Administracyjny uchylił decyzję Ministra Zdrowia o zorganizowaniu szpitala tymczasowego w Szpitalu Południowym. W ustnym uzasadnieniu sąd w całości przychylił się do argumentacji Warszawy - poinformowała w czwartek na Twitterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

- Kolejny wyrok WSA w sprawie szpitala Południowego. Kolejna wygrana Warszawy. Decyzja przymuszająca miasto do otwarcia szpitala 8.01.2021 r kiedy budynek w listopadzie 2020 był jeszcze placem budowy;bez rozruchów, odbiorów,pozwoleń na użytkowanie? WSA nie zostawia suchej nitki - informuje na Twitterze wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpatrzył skargę prezydenta Warszawy na decyzję ministra zdrowia z 4 stycznia 2021 r. utrzymującą w mocy decyzję wojewody mazowieckiego polecającą zorganizowanie szpitala tymczasowego w Szpitalu Południowym do 20 stycznia 2021 roku - podała Kaznowska.

Czytaj także: Szpital Południowy: Są problemy z instalacją tlenową. Możliwa ewakuacja

"Kiedy w listopadzie 2020 roku zapadała decyzja o utworzeniu szpitala tymczasowego, szpital ten był placem budowy" - przypomniała Kaznowska, dodając, że potrzebne było zakończenie budowy, odbiory techniczne i rozruchy technologiczne. "Wiedzieliśmy od samego początku, że otwarcie szpitala tymczasowego w styczniu jest niemożliwe. Przedłożyliśmy na prawdę obszerny materiał i dokumenty. Zarówno panu wojewodzie, jak i panu ministrowi wskazujące, że jest to niemożliwe" - powiedziała wiceprezydent. "Niestety pan minister pozostawał głuchy" - dodała.

"Dzisiaj sąd dopełnił tego dzieła podzielając naszą opinię, że otwarcie tego szpitala w styczniu było niemożliwe. Ta decyzja daje pewne uporządkowanie prawne związane z samym procedowaniem tej sprawy, które pozostaje nie bez znaczenia. Oczywiście merytorycznie na nic to nie wpływa ponieważ my naprawdę z wielką determinacją walczyliśmy o jak najszybsze otwarcie tego szpitala dla mieszkańców naszego miasta" - podsumowała Renata Kaznowska.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE