Szpital Południowy: Są problemy z instalacją tlenową. Możliwa ewakuacja

2021-10-27 20:40

Problemy z instalacją tlenową w Szpitalu Południowym w Warszawie. Strażacy prewencyjnie dostarczyli do placówki kilkaset butli z tlenem medycznym. Rzeczniczka ratusza informuje, że pod uwagę brana jest ewakuacja. Póki co nie podjęto jednak takiej decyzji.

- Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tzw. banków tlenu działających w PSP butle z tlenem medycznym - mówi rzecznik mazowieckiej PSP, bryg. Karol Kierzkowski. Wskazał, że chodzi 300 butli 40-litrowych. - W razie braku tlenu wystarczy to na zasilenie instalacji na 24 godziny - zaznaczył i dodał, że butle te stanowią zapas tlenu medycznego na potrzeby szpitali do wykorzystania w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Czytaj także: Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów. "Przekroczenie wydajności instalacji tlenowej"

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk poinformowała, że sytuacja w Szpitalu Południowym jest "dynamiczna". - W szpitalu był problem z tlenem i może on postępować - powiedziała dla portal tvnwarszawa.pl.

W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o wstrzymaniu przez Szpital Południowy przyjęć nowych pacjentów. Jak tłumaczył urząd, wysoka liczba przebywających w szpitalu pacjentów, z których część wymaga podłączenia do respiratorów, generuje ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki.

Ratusz poinformował też, że w Szpitalu Południowym przebywa 194 pacjentów na łóżkach zwykłych oraz 42 pacjentów na łóżkach respiratorowych. - W toku konsultacji ze specjalistami ustalono, że taki limit pacjentów powoli zapewnić odpowiednią wydajność sieci tlenowej i bezpieczeństwo pacjentów - poinformowano.

Poradnik Zdrowie: pasożyty

Coraz więcej zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia informuje o znacznych wzrostach zakażeń koronawirusem. W środę odnotowano kolejny rekord czwartej fali - 8361 zachorowań. Najwięcej właśnie w woj. mazowieckim.

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE