Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów. "Przekroczenie wydajności instalacji tlenowej"

2021-10-25 17:48

Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Zbyt dużo hospitalizowanych wymaga podłączenia do tlenu - głównie są to niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza. W związku z tym doszło do przekroczenia wydajności instalacji tlenowej. Władze Warszawy zwołują w tej sprawie specjalne spotkanie.

Brakuje miejsc w Szpitalu Południowym

- Obecnie w Szpitalu Południowym przebywa 270 pacjentów, w tym 42 osoby pod respiratorami. Oznacza to ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki - informuje ratusz.

Czytaj także: Szpital Południowy zapełnia się szybciej niż przewidywano! Dostawiane są kolejne łóżka

Głównie niezaszczepieni

W Szpitalu Południowym hospitalizowani są głównie niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza. Warszawa rekomenduje rewizję decyzji Ministra Zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek  w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Ponadto stolica apeluje do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19.

Władze Warszawy spotkają się we wtorek 26 października w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali  z NFZ w związku z dużym wzrostem pacjentów z COVID-19. Spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Warszawy, zaplanowane jest na środę 27 października.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy prawidłowo dbasz o swoją wątrobę?

Pytanie 1 z 10
Czy w twojej rodzinie występowały choroby wątroby?
Poradnik Zdrowie: współuzależnienie
W formie 24: naturalne spalacze tłuszczu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE