Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów

Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia pacjentów. "Przekroczenie wydajności instalacji tlenowej"

2021-10-25 17:48

Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Zbyt dużo hospitalizowanych wymaga podłączenia do tlenu - głównie są to niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza. W związku z tym doszło do przekroczenia wydajności instalacji tlenowej. Władze Warszawy zwołują w tej sprawie specjalne spotkanie.

Brakuje miejsc w Szpitalu Południowym

- Obecnie w Szpitalu Południowym przebywa 270 pacjentów, w tym 42 osoby pod respiratorami. Oznacza to ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki - informuje ratusz.

Czytaj także: Szpital Południowy zapełnia się szybciej niż przewidywano! Dostawiane są kolejne łóżka

Głównie niezaszczepieni

W Szpitalu Południowym hospitalizowani są głównie niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza. Warszawa rekomenduje rewizję decyzji Ministra Zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek  w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Ponadto stolica apeluje do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19.

Władze Warszawy spotkają się we wtorek 26 października w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali  z NFZ w związku z dużym wzrostem pacjentów z COVID-19. Spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Warszawy, zaplanowane jest na środę 27 października.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy prawidłowo dbasz o swoją wątrobę?

Pytanie 1 z 10
Czy w twojej rodzinie występowały choroby wątroby?
Poradnik Zdrowie: współuzależnienie
W formie 24: naturalne spalacze tłuszczu