Koronawirus w szpitalu na Banacha. Izba Przyjęć czasowo zamknięta [AKTUALIZACJA]

2020-03-20 7:45 A.D.
Koronawirus na Warmii i Mazurach. Mamy już 12 przypadków zakażenia
Autor: olgalionart/ pixabay.com Koronawirus na Warmii i Mazurach. Mamy już 12 przypadków zakażenia

U jednego z pracowników medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie test wykazał obecność koronawirusa. Poinformowano odpowiedzialne służby i wdrożono procedury. Jak poinformował w czwartek popołudniu Mazowiecki Urząd Wojewódzki, nie ma decyzji o zamknięciu szpitala.

Piątek  20.03.2020 - Godz. 7.44

Szpital Kliniczny przy Banacha w Warszawie wznowił pracę. Placówka wczoraj została zamknięta, bo u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Budynek szpitala został zdezynfekowany. Około 80-ciu osób zostało objętych kwarantanną. Przeprowadzone u nich będą też badania na obecność patogenu. Jak podaje "Rzeczpospolita" część personelu rozważa pozwy przeciwko szpitalowi i przeciwko osobie, która miała – ich zdaniem świadomie – narazić ich na niebezpieczeństwo zakażenia.

Aktualizacja, godz. 15.20

Jak poinformowała Marta Wojtach, rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "u jednego z pracowników medycznych CSK UCK przy ul. Banacha test na SARS-Cov-2 okazał się pozytywny".

Rzeczniczka dodała, że opracowano listę osób, które mogły pozostawać w kontakcie bezpośrednim z osobą zakażoną i listę osób kontaktowanych pośrednio. "Zgodnie z zaleceniami osoby z kontaktu bezpośredniego są zobowiązane do przejścia 14-dniowej kwarantanny, a osoby z kontaktu pośredniego są zobligowane do obserwowania swojego stanu zdrowia, pomiaru temperatury ciała i nie podlegają ograniczeniom. Zgodnie z wytycznymi, podjęto także decyzję o dezynfekcji obszarów, w których ostatnio przebywały osoby skontaktowane bezpośrednio. Dyrekcja UCK WUM dokłada wszelkich starań, aby funkcjonowanie szpitala zostało wznowione jak najszybciej. Powyższe działania spowodowane są troską o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i pracowników szpitala" - dodała.

 

Jak przekazał w komunikacie Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

"Szpital jest obecnie dezynfekowany, a Izba Przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani są do innych Izb Przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania" - przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Godz. 12.50

Pilne! Nagła sytuacja w Warszawie. Nowe informacje podawać będziemy w najbliższym czasie. Poniżej zobaczycie post informujący, który jako pierwszy pojawił się w internecie.

Koronawirus Raport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.