Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja

Szokujące nagranie Policji. Kierowca wjechał w pieszych na przejściu!

2023-01-06 16:04

Na przejściu dla pieszych na ul. Młodzieżowej w Płońsku doszło do potrącenia dwojga pieszych. Kobieta i mężczyzna z obrażeniami ciała trafili do szpitala, pies, z którym wyszli na spacer nie przeżył. Policjanci udostępnili szokujące nagranie ze zdarzenia.

Potrącenie pieszych na pasach w Płońsku

Do potrącenia pieszych na przejściu doszło wczoraj (5 stycznia) około godziny 18:20 na ul. Młodzieżowej w Płońsku. W przechodzących na pasach ludzi wjechał kierowca samochodu osobowego. Kierowca 29-letni raciążanin nie ustąpił pierwszeństwa pieszym — kobiecie i mężczyźnie przechodzącym wraz z psem po przejściu dla pieszych.

37-latek i 34-latka, mieszkańcy Płońska, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Ciechanowie i Płońsku. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Wyjaśniane są dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policja podkreśla, że ostrożność to jedna z cech, która ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo drogowe. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności. Powinien zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego będącego na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Obowiązany jest do ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.Piesi również, zanim wkroczą na „zebrę” powinni się rozejrzeć i upewnić, czy mają ku temu odpowiednie warunki. Piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, która jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. A konfrontacja z pojazdem, w najlepszym wypadku skończy się dla nich ogólnymi potłuczeniami ciała.

Warto też pamiętać, że piesi są obowiązani do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po zmroku poza terenem zabudowanym. Jednak dla własnego bezpieczeństwa i lepszej widoczności na drodze policjanci radzą, by korzystać z nich nie tylko poza miastem, ale także w mieście, gdzie pewna część przejść dla pieszych, czy też ulic wciąż pozostaje niedostatecznie doświetlona.

Pocięła Adama jego maczetą, bo miał bałagan.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE