Sylwester 2020 w Warszawie bez fajerwerków i koncertów! Jakie atrakcje szykuje stolica?

2020-12-29 14:36
Sylwester 2020 w Warszawie. Co będzie się działo?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Sylwester 2020 w Warszawie. Co będzie się działo?

Sylwester 2020 w Warszawie. Zamiast hucznej imprezy na placu Bankowym - będą atrakcje online, zamiast fajerwerków - pokazy świateł, które zobaczymy z każdej części miasta. Miejska sylwestrowa zabawa przenosi się z warszawskich ulic do naszych domów. - Przez pandemię musimy bawić się inaczej - tłumaczą władze miasta.

Sylwester bez godziny policyjnej, ale zakaz wychodzenia z domu obowiązuje? O co chodzi? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Sylwester 2020 w Warszawie: Bez hucznej imprezy na Bankowym

Ogromna scena, występy gwiazd światowego formatu czy spektakularny pokaz laserów – tak do tej pory wyglądał warszawski Sylwester. Na organizowaną co roku imprezę miejską przychodziły tłumy warszawiaków. Ze względu na epidemię, w tym roku musimy bawić się trochę inaczej.

- W trudnym dla nas wszystkich 2020 roku zabawa z ulic miasta musi przenieść się do naszych domów. Chcemy jednak, aby warszawiacy mogli poczuć choć odrobinę Sylwestrowej atmosfery. Dlatego tuż przed północą na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a także na warszawskim niebie, rozbłyśnie spektakularny pokaz świateł. Świetlne „fajerwerki” zostały zaprojektowane tak, aby było widać je z niemal każdego okna i balkonu - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Impreza online z niespodziankami!

Koncert świateł będzie można oglądać również w internecie. Na facebookowych miejskich profilach mieszkańców czekają konkursy z nagrodami.

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, obowiązuje bezwzględny zakaz zgromadzeń. Dlatego tak ważne jest, że atrakcje przygotowane przez Warszawę będzie można podziwiać, nie wychodząc z domu. Decyzja o odwołaniu klasycznej miejskiej imprezy zapadła jeszcze we wrześniu. Wszystko ma związek z niestabilną sytuacją epidemiczną w całym kraju. Zgodnie z decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego od 2018 roku podczas Sylwestra nie używamy wyrobów pirotechnicznych. W imieniu warszawskich zwierząt o to samo apelujemy do wszystkich mieszkańców - tłumaczy Gałecka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE