Studenci Warszawskiej Uczelni Medycznej pomagają walczyć z koronawirusem! 15 wolontariuszy wsparło szpitale w stolicy

2020-05-27 9:03
Studenci Warszawskiej Uczelni Medycznej pomagają walczyć z koronawirusem! 15 wolontariuszy wsparło szpitale w stolicy
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie z materiałów prasowych

Już blisko miesiąc studenci kierunku Pielęgniarstwo, jako wolontariusze pracują dla szpitala specjalistycznego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego, oraz szpitala Solec w Warszawie. Wszyscy zostali przeszkoleni. Zajmują się zbieraniem podstawowych wywiadów epidemiologicznych, mierzeniem temperatury i rejestracją osób wchodzących do szpitala, pomagają w pracy biurowej. Prowadzą także tzw. triaż – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Punkty triażu działają w szpitalach całą dobę. Studenci WUMed zapewniają ich obsadę. Wszystkie prace wykonują wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaproponowało, aby studenci kierunków medycznych, na zasadzie wolontariatu, wsparli działania szpitali. Odzew naszych studentów był natychmiastowy. Jesteśmy dumni z ich postawy. W tej niełatwej sytuacji wykazali się empatią i gotowością niesienia pomocy tak ważną w przyszłej pracy pielęgniarki  i pielęgniarza. Zdobywają również umiejętności, niezbędne w przyszłej pracy – podkreśla prof. Joanna Jasińska. Obecni wolontariusze z WUMed deklarują gotowość pracy dla warszawskich szpitali nawet do końca lipca.

Źródło: Informacja prasowa

Para staruszków wykiwała oszustów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE