Strażnicy musieli działać przy metrze. Dwie kobiety potrzebowały szybkiego wsparcia

2023-01-23 16:16
metro warszawa
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Strażnicy miejscy pomogli dwóm kobietom w kryzysie bezdomności, które siedziały przy wejściu do metra Stare Bielany. Kobiety były zmarznięte, ale nie chciały udać się do noclegowni. Ostatecznie dostały więc od funkcjonariuszy ciepłe ubrania, które pomogą im przetrwać mroźniejsze dni.

Do interwencji doszło 21 stycznia, podczas patrolowania Bielan. Strażnicy zauważyli wówczas przy wejściu do metra Stare Bielany skulone postacie.

Straż miejska pomogła dwóm przemarzniętym kobietom w kryzysie bezdomności

- Gdy podjęliśmy interwencję, okazało się, że były to dwie bezdomne kobiety w wieku około 60 lat. Jedną z nich znamy z widzenia. Jak się okazało, były po prosty zmarznięte, a zaczynał padać śnieg – powiedziała insp. Katarzyna Wojtczak.

Strażnicy chcieli zabrać kobiety do noclegowni, jednak te odmówiły, gdyż wcześniej wypiły piwo i bały się, że nie zostaną przyjęte. Zamiast tego poprosiły jednak o ciepłe ubrania.

Czytaj również: Zastawił pułapkę na lisa. Mieszkaniec Gocławia za to odpowie

- Zawsze mam w szafce jakieś swoje ubrania, które przynoszę z domu z myślą o bezdomnych. Ponadto znaleźliśmy jeszcze jakieś rzeczy z darów. Zrobiłam ciepłą herbatę do termosu i wróciliśmy do nich – dodała strażniczka.

Poza herbatą, kobiety otrzymały swetry, czapki, szaliki, płaszcze oraz ciepłe buty. Funkcjonariusze apelują, aby w podobnych sytuacjach reagować i nie zostawiać samych osób, które mogą nie przeżyć niskich temperatur. Warto od razu poinformować o podobnych przypadkach straż miejską.

Próbował ukraść rower sprzed łódzkiej katedry. Wpadł na gorącym uczynku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE