Spójrz na Warszawę z góry! Taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury znów otwarty

2020-05-19 18:01 STAN
Taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury

Taras widokowy na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie znów otwarty! Do tej pory ta atrakcja była niedostępna ze względu na koronawirusa. Wprowadzono jednak specjalne procedury, do których należy się zastosować. O jakich zasadach należy pamiętać? W jakich godzinach możemy wejść na taras widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie znów otwarty dla zwiedzających! pecjalne procedury umożliwiają bezpieczne podziwianie panoramy miasta.

Taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki - godziny otwarcia i zasady bezpieczeństwa

Na XXX piętro można wjechać codziennie w godzinach 12.00-20.00. Goście, oczekujący na windę, stoją w bezpiecznych 2-metrowych odstępach. Windy pracują bez obsługi windziarzy, pod dozorem kamer i dyspozytora dźwigów. Pałac Kultury i Nauki zapewnia gościom pełen dostęp do preparatów do dezynfekcji rąk, a kupując bilety na taras widokowy można także nabyć maski ochronne.

Czytaj także: Warszawa liderem turystyki w Polsce! "Stolica udziela najwięcej noclegów"

Od samego początku epidemii w całym Pałacu dostępne są środki do dezynfekcji rąk, systematycznie dezynfekujemy też miejsca ogólnodostępne oraz prowadzimy kampanię informacyjną. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom w nim przebywającym – zapewnia Rafał Krzemień, prezes Zarządu PKiN.

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających

Pałac Kultury i Nauki - wysokość

Taras Widokowy położony jest na wysokości 114 metrów i roztaczają się z niego niepowtarzalne widoki. Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowania budowy nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Czteropiętrowy budynek, który powstaje po północnej stronie Placu Defilad, będzie mieć w sumie ok. 20 000 m2. Oprócz przestrzeni wystawowych pomieści m.in. kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie i kawiarnię.