Smog w Warszawie. Ratusz ostrzega przez złą jakością powietrza i zaleca pozostanie w domach

2021-02-18 12:19
Smog w Poznaniu. Mieszkańcy muszą liczyć się z ZAKAZAMI
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Smog dusi mieszkańców Kalisza i regionu! Fatalny stan powietrza w całej Wielkopolsce [23.02.2021]

- W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć w środę i czwartek warszawski poziom informowania - poinformował w swoim komunikacie stołeczny ratusz.

Alert dotyczący złej jakości powietrza w Warszawie stołeczny ratusz wydał już w środę, 17 lutego. Urzędnicy zalecają by mieszkańcy unikali przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń i zrezygnowali z aktywności fizycznej na zewnątrz. Choć apel kierowany jest do wszystkich warszawiaków dotyczy on przede wszystkim kobiet w ciąży, rodzin z małymi dziećmi oraz osób starszych i chorych. Wkrótce jakość powietrza w Warszawie będą kontrolować także elektryczne samochody ZDM-u, które obecnie kontrolują stołeczne parkingi. Dzięki nowej funkcji monitoringu jakości powietrza w Warszawie auta będa mogły kontrolować ilość pyłu zawieszonego w mieście, a wyniki pomiarów mają być ogólnodostępne i przedstawiane m.in. na mapach na stronach urzędu miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Prąd i szlafrok z plastikowej butelki, czyli dlaczego warto właściwie segregować odpady?

Łacińskie wyrazy i zwroty

Pytanie 1 z 10
Są ex aequo - tak mówimy o osobach, które...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE