Węgiel dla rolników. "Pojawiła się taka możliwość"

2022-10-20 6:30
Węgiel PGG sprzedawany w kopalni
Autor: PGG Węgiel po tysiąc złotych - zapowiedział prezes PiS

Poleciłem Polskiej Grupie Górniczej (PGG) skierowanie 600 tys. ton węgla dla polskich rolników - poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Węgiel zostanie skierowane przede wszystkim dla rolników produkujących w szklarniach i tunelach foliowych - wyjaśnił minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Węgiel dla rolników

- Rozmawiałem z premierem Sasinem i pojawiła się możliwość przekazania 600 tys. ton węgla rolnikom. Ta pula być przeznaczona przede wszystkim dla produkcji rolnej w szklarniach oraz tunelach foliowych - wyjaśnił wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Kowalczyk na początku września informował, że resort rolnictwa przygotowuje rozwiązania, które mają pozwolić na szybsze kupno i dostarczanie węgla dla rolników produkujących w szklarniach.

Jacek Sasin "znalazł" 600 ton węgla tylko dla rolników

W środę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekazał na Twitterze, że polecił Polskiej Grupie Górniczej (PGG) "skierowanie 600 tys. ton węgla dla polskich rolników". "Jesteśmy zgodni, że w obliczu kryzysu energetycznego trzeba podejmować trudne i odpowiedzialne decyzje" - relacjonował Sasin po rozmowie z szefem resortu rolnictwa.

W jaki sposób rolnicy będą odbierać węgiel? W jakiej cenie będą go kupować? - te pytania wysłaliśmy do resortu rolnictwa, czekamy na odpowiedź.

Dramat w Legionowie. Spółka musi pożyczyć gigantyczne pieniądze na węgiel, by ogrzać mieszkańców
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE