Schował narkotyki w bieliźnie, dopadła go policja. Wtedy wyszło, co zakopał za domem

2022-12-08 21:33

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym dilera narkotykowego, na gorącym uczynku. Jak się okazało, 50-latek miał w mieszkaniu sporą sumę pieniędzy w gotówce, a w ziemi zakopał ponad 2 kilogramy nielegalnych substancji.

Otwoccy kryminalni od dłuższego czasu intensywnie pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych przez mieszkańca Otwocka. Według ich operacyjnych ustaleń mężczyzna handlował narkotykami w powiecie otwockim i powiatach ościennych. Policjanci ustalili nie tylko dane personalne dilera, ale też sposoby i miejsca dystrybucji narkotyków.

- Kiedy ustalili czas i miejsce, w którym mogło dojść do jednej z takich transakcji, zorganizowali zasadzkę. W jej efekcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 33-lat. Obaj byli zdenerwowani. Przy starszym z nich, w bieliźnie kryminalni znaleźli kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków, a w kieszeni spodni gotówkę w kwocie bliskiej 3 tys. złotych, zaś 33-latek trzymał w dłoni woreczek z zawartością amfetaminy, którą tuż przed chwilą zakupił - podała mł. asp. Paulina Harabin.

Policjantka dodała, że funkcjonariusze udali się w miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, a podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli kolejną gotówkę w kwocie ponad 28 tys. złotych, 420 euro, 50 funtów i 111 dolarów.

50-latek przekonywał ich, że nie mają czego dalej szukać, gdyż nie ma już więcej zabronionych substancji. - Kryminalni jednak nie dali mu wiary, byli przekonani, że nie mówi prawdy i poprosili o przybycie na miejsce policjantów z innych komórek otwockiej komendy, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz przewodnika z psem do wyszukiwania zapachu narkotyków z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji - wyjaśniła Harabin.

Czytaj również: Ojciec i syn podejrzani o kradzież rozbójniczą i pobicie ochroniarza. Poszło o czekolady i kawę

Diler zakopał w ziemi ponad 2 kg narkotyków

Podkreśliła, że pies tuż za posesją, w pobliżu lasu pies wyczuł narkotyki. - Po wykopaniu części ziemi z tego obszaru funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z metamefatminą. Po chwili przekopano następne fragmenty ziemi, pod którym również znaleziono worki foliowe z marihuaną, amfetaminą, metamfetaminą i mefedronem. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kg narkotyków - poinformowała policjantka.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku przedstawiła 50-latkowi zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Zatrzymany 33-latek usłyszał natomiast zarzut posiadania narkotyków.

Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci weszli do płonącego pustostanu po bezdomnego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE