Ojciec i syn podejrzani o kradzież rozbójniczą i pobicie ochroniarza. Poszło o czekolady i kawę

2022-12-08 19:18
zatrzymani policja
Autor: policja.pl

Policjanci z Białołęki zatrzymali dwóch mężczyzn - ojca i syna, którzy są podejrzani o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie ciała. Jak przekazali mundurowi, jeden z mężczyzn ukradł czekolady i kawę, a następnie kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz ochroniarza, który próbował go ująć. „Na pomoc” agresywnemu 24-latkowi ruszył więc jego ojciec.

W poniedziałek, 5 grudnia policja z Białołęki otrzymała zgłoszenie o bójce czterech osób. Doszło do niej w okolicy jednego ze sklepów. Jak się ostatecznie okazało, klient próbował ukraść kilka rzeczy, a ochroniarze starali się go zatrzymać.

Kradzież rozbójnicza... czekolad i kawy

- Agresywny 24-latek kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz pracownika ochrony. "Na pomoc" ruszył mu starszy mężczyzna, który wysiadł z zaparkowanej nieopodal toyoty. On również zaatakował pracowników sklepu. W porę zjawili się mundurowi, którzy obezwładnili agresywnych mężczyzn - poinformowała kom. Paulina Onyszko.

Okazało się, że obezwładnieni byli obywatelami Gruzji, którzy próbowali ukraść ze sklepu warte łącznie 27 złotych cztery czekolady oraz kawę. Mężczyźni - ojciec i syn - zostali przewiezieni na komisariat.

Czytaj również: Wzniecali pożar za pożarem, żeby zarobić na ich gaszeniu. Strażacy OSP staną przed sądem

- Śledczy przesłuchali pracowników ochrony, którzy brali bezpośredni udział w tym zdarzeniu. Materiał procesowy zgromadzony w tym postępowaniu przekazali do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo. Tam też obywatele Gruzji zostali przesłuchani - dodała Onyszko.

Obaj mężczyźni, objęci dozorem policji, są podejrzani o kradzież rozbójniczą i uszkodzenia ciała. Może im grozić kara od roku do 10 lat więzienia.

Zmasakrowali głowę mężczyźnie na przystanku. Policja szuka sprawców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE