Rzadsze koszenie trawników w Warszawie? O to właśnie apeluje prezydent Rafał Trzaskowski

2020-08-12 16:54
Miasto ogranicza koszenie trawy
Autor: WG/ Radio Eska Miasto ogranicza koszenie trawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski apeluje o ograniczenie koszenia trawników i zaprzestanie używania dmuchaw. Apel skierowany jest przede wszystkim do zarządców nieruchomości oraz spółdzielni mieszkaniowych, które same decydują o swoich terenach zielonych. Skąd taka prośba? Tego dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Urząd Miasta podkreśla, że rzadsze korzystanie z dmuchaw i kosiarek przyczyni się do zmniejszenia hałasu i poprawy jakości powietrza w Warszawie. Z kolei ograniczenie koszenia trawników sprawi, że w glebie będzie się zatrzymywało więcej wilgoci.
- Taki trawnik oprócz tego, że ogranicza parowanie wody, obniża temperaturę w tym miejscu, to jest także miejscem dużej różnorodności biologicznej. Na niekoszony trawniku pojawiają się różne gatunki roślin, a także staje się on domem dla wielu zwierząt i owadów – wyjaśnia Tomasz Kunert z biura prasowego Urzędu Miasta. W stolicy trawniki od dawana strzyżone są według ograniczeń.

Czytaj także: Przyszłość Veturilo pod znakiem zapytania! Warszawa szykuje plan ratunkowy

- Przy ulicach, w pasie drogowym, trawniki koszone są trzy razy do roku. W parkach, na skwerach ograniczamy to koszenie do 1-2 razy w roku. Oczywiście w tych miejscach, gdzie jest to wymagane ze względów higienicznych czy przeciwpożarowych, jest to wykonywane w odpowiedniej częstotliwości – dodaje Tomasz Kunert. Apel prezydenta kierowany jest zatem do wszystkich jednostek miejskich, które mają pod swoim władaniem własne tereny zielone. Mowa tu między innymi o spółdzielniach mieszkaniowych czy zarządcach nieruchomości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE