Rowerzyści mają dość sytuacji na Moście Poniatowskiego. Chcą zapewnienia bezpiecznej trasy

2022-09-19 17:40
Rowerzyści
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS Rowerzyści na Moście Poniatowskiego

Rowerzyści starają się udowodnić, jak niebezpiecznym miejscem jest dla nich Most Poniatowskiego. Z tego powodu zorganizowali protest, który miał zwrócić uwagę na problemy osób wybierających na co dzień ten ekologiczny środek transportu.

Most Poniatowskiego. Niebezpieczna jazda

Rowerzyści po raz kolejny pokazali, jak groźna może być jazda po Moście Poniatowskiego. Skarżą się na brak wytyczonej drogi do jazdy.

- Mamy chodnik, który jest wąski i nie możemy na nim bezpiecznie minąć pieszego, albo mamy jezdnię, na której z dużym natężeniem poruszają się samochody. Na jezdni jesteśmy słabszą stroną ruchu - mówi aktywista Janek Mucharowski.

Czytaj również: Wpadł w poślizg, razem z autem wylądował w zbiorniku retencyjnym. Alkomat wyjaśnił wszystko

Autobusy i taksówki mają lepiej

Rowerzyści nie mogą jeździć po buspasach - te zarezerwowane są między innymi dla autobusów i taksówek. Muszą więc wybierać środek mostu. Trasa przez Most Poniatowskiego to natomiast najłatwiejsza droga przejazdu dla rowerzystów z prawego brzegu Warszawy.

- Owszem, można jechać Świętokrzyskim, ale później trzeba się wspinać na przykład Tamką. Można też jechać Łazienkowskim, ale jak zjedziemy w okolicach portu Czerniakowskiego, to praktycznie nie ma jak dostać się np. do Agrykoli - dodaje Marek Smyk ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze.

Most Poniatowskiego przejdzie remont konstrukcji. ZDM ogłosił przetarg na odnowienie części przebiegającej nad Solcem. Remontowany będzie odcinek od stacji kolejowej Warszawa Powiśle do Wisłostrady. Zmian nie odczuje jednak nikt - odnowę przejdą elementy kamienne i betonowe pod mostem, a także zabezpieczenia korozyjne elementów ze stali.

Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. Tu jest jak w cyrku
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"
Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. Tu jest jak w cyrku
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"
Protest rowerzystów na Moście Poniatowskiego. "Tu jest jak w cyrku"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa świętuje Dzień bez Samochodu. Kiedy pojedziemy komunikacją miejską za darmo?
  2. Protestowali przed aresztem śledczym na Białołęce. Trzy osoby zatrzymane
  3. Ukradli dziecku telefon i chcieli go sprzedać w lombardzie. Szuka ich policja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE