Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Robert Soszyński odchodzi z ratusza - kiedy poznamy nowego wiceprezydenta Warszawy?

2021-08-26 8:30

Wiceprezydent Soszyński odchodzi z ratusza na początku września. Wtedy zostaną podjęte decyzje w sprawie jego następcy - powiedziała PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Więcej na ten temat w artykule.

Nowy wiceprezydent najprawdopodobniej we wrześniu

Robert Soszyński wiceprezydent Warszawy pracuje w ratuszu tylko do końca sierpnia. Potwierdza to stołeczny ratusz. "Wiceprezydent sam zrezygnował ze swojej funkcji. Pożegnanie ze współpracownikami przebiegło w sympatycznej atmosferze" - poinformowała rzeczniczka miasta. Jako powód rezygnacji podał "nowe wyzwania". "Decyzje w sprawie wyznaczenia następcy zapadną we wrześniu po powrocie z krótkiego urlopu prezydenta Rafała Trzaskowskiego" - zaznaczyła rzeczniczka.

Informację o rezygnacji i planowanym powrocie do branży biznesowej Roberta Soszyńskiego jako pierwsza podała "Gazeta Stołeczna".

Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej

Soszyński pełnił funkcję od 2018 roku

Soszyński został powołany na stanowisko wiceprezydenta pod koniec 2018 roku. Był odpowiedzialny m.in za infrastrukturę, geodezję, gospodarkę nieruchomościami i sprawy związane z reprywatyzacją. Nadzorował Biuro Geodezji i Katastru, Biuro Infrastruktury, Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa i Biuro Spraw Dekretowych. Na początku lutego prezydent Warszawy, odebrał mu nadzór nad Biurem Polityki Mobilności i Transportu, przekazał tę jednostkę Michałowi Olszewskiemu.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE