Ręcznik z podobizną papieża wywołał burzę w sieci. Jedni się śmieją, inni zgłaszają naruszenie

2022-08-10 9:37
Ręcznik z papieżem wywołał burzę w sieci. Jedni się śmieją, drudzy zgłaszają naruszenie
Autor: unsplash.com/Twitter

Obecnie można kupić bardzo dużo przedmiotów z podobizną Jana Pawła II. Wśród nich można znaleźć kalendarze, obrazy, talerze i wiele innych. Okazało się, że na dużej platformie e-handlowej można także zakpić ręcznik z mikrofibry z postacią bardzo przypominającą papieża Polaka.

Na wspomnianym ręczniku postać przypominająca Jana Pawła II przedstawiona jest w sugestywnej scence. Mężczyzna na ręczniku jest w letniej koszuli, a obok siebie ma kobiety z welonami, które mogą wskazywać na to, że są to zakonnice. Jedna z nich ma na sobie bardzo krótką spódniczkę, a druga ma w rękach gazowany napój.

Dziennikarz związany z portalem salon24.pl udostępnił na Twitterze link do aukcji na Allegro wraz ze zdjęciem i podpisem: ,,Kolejna granica głupoty została przekroczona”. Wpis zyskał dość dużą popularność. Pojawiło się pod nim ponad 400 odpowiedzi i jeszcze więcej różnych reakcji.

Sprawa mocno podzieliła internautów. Niektórzy wyrażają szczere oburzenie i nazywają to ,,szkalowaniem papieża”. Inni reagują na tą sytuację z uśmiechem, a nawet z deklaracją, że oni sami sobie zakupią jedną sztukę takiego ręcznika.

Nie zbrakło również osób, które poinformowały, że sprawa zostanie zgłoszona, gdyż taki produkt obraża ich uczucia religijna.

Wielu internautom nie umknął fakt, że wpis pojawił się o godzinie 21:27, czyli w godzinie śmierci papieża Polaka. Jednak sam twórca wpisu twierdzi, że to przypadek.

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE