Lublin: Na mszy dwóch mężczyzn zrobiło sobie imprezę. Na koniec nasikali na krzyż na placu

2022-07-25 10:45
Na mszy dwóch mężczyzn zrobiło sobie imprezę. Na koniec nasikali na krzyż na placu
Autor: Lubelska Policja/Google Street View

Najpierw krzyczeli i przeklinali, później wyciągnęli alkohol i papierosy. Nie byli na imprezie, a w jednych z lubelskich kościołów. Dwóch mężczyzn w wieku 19-20 lat dali skandaliczny popis podczas piątkowej mszy. Grozi im za to nawet 2 lata więzienia. Do zdarzenia doszło w kościele pw. św Wojciecha w Lublinie.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z lubelskich parafii w ostatni piątek rano.

- W trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali słów wulgarnych. W pewnym momencie zaczęli palić papierosy i spożywać alkohol – informuje kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Pomimo interwencji księdza nie chcieli opuścić kościoła. Dopiero po reakcji innych wiernych wyszli na zewnątrz. Tam, jak się okazało, załatwili potrzebę fizjologiczną, na stoją na placu krzyż.

O sprawie szybko zostali powiadomieni lubelscy policjanci. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyzn w wieku 19 i 20 lat.

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi

Jak się okazało, obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych.

Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE