Na mszy dwóch mężczyzn zrobiło sobie imprezę. Na koniec nasikali na krzyż na placu

i

Autor: Lubelska Policja/Google Street View

Lublin: Na mszy dwóch mężczyzn zrobiło sobie imprezę. Na koniec nasikali na krzyż na placu

2022-07-25 10:45

Najpierw krzyczeli i przeklinali, później wyciągnęli alkohol i papierosy. Nie byli na imprezie, a w jednych z lubelskich kościołów. Dwóch mężczyzn w wieku 19-20 lat dali skandaliczny popis podczas piątkowej mszy. Grozi im za to nawet 2 lata więzienia. Do zdarzenia doszło w kościele pw. św Wojciecha w Lublinie.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z lubelskich parafii w ostatni piątek rano.

- W trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali słów wulgarnych. W pewnym momencie zaczęli palić papierosy i spożywać alkohol – informuje kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Pomimo interwencji księdza nie chcieli opuścić kościoła. Dopiero po reakcji innych wiernych wyszli na zewnątrz. Tam, jak się okazało, załatwili potrzebę fizjologiczną, na stoją na placu krzyż.

O sprawie szybko zostali powiadomieni lubelscy policjanci. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyzn w wieku 19 i 20 lat.

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi

Jak się okazało, obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych.

Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą.