Przez budowę tramwaju do Wilanowa burzą się biznesy? 76-letni krawiec z Mokotowa traci klientów

2022-11-10 18:33

Żeby było lepiej, musi być gorzej. Problem w tym, że do tego "lepiej" trzeba przetrwać. To może się jednak nie udać przedsiębiorcom, którzy prowadzą swoje biznesy na trasie budowy linii tramwajowej do Wilanowa.

Budowa tramwaju do Wilanowa to mniejsze obroty

76-letni krawiec z Mokotowa traci klientów przez budowę tramwaju na Wilanów. Prowadzony remont przeszkadza klientom w dojeździe do zakładu przy ul. Spacerowej. Nie było tak źle, od kiedy krawiec prowadzi swój zakład, a działa już 47 lat.

- Nie ma gdzie zaparkować, więc jest problem. Na placu Unii Lubelskiej nie można zaparkować, na Belwederskiej też nie. To utrudnienia dla klientów. Prąd podskoczył, w tej chwili płacę 300 złotych, a mam płacić od stycznia 800. Pracuję po 11 godzin, żeby to utrzymać - mówi krawiec.

Zyski spadły o połowę.

Czytaj również: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę pl. Na Rozdrożu. Powstaną m.in. wyczekiwane windy

Miejska pomoc

Osoby w podobnej sytuacji mogą się ubiegać o pomoc od miasta. Wtedy obniżone do minimum zostaną niektóre rachunki.

- Należy kierować się do zarządu nieruchomości dzielnicy. To są utrudnienia w prowadzeniu biznesu. Tak jak było chociażby w czasie pandemii, kiedy miasto w swoich lokalach obniżało czynsze do poziomu kosztów, tak też tutaj takie pole do dyspozycji zarząd dzielnicy ma - mówi rzeczniczka ratusza, Monika Beuth.

Budowa tramwaju do Wilanowa i utrudnienia z tym związane mają potrwać do 2024 roku.

Warszawa przed Marszem Niepodległości 2022. Po ulicach wala się niezabezpieczona kostka brukowa

Nieśmiały czy pewny siebie? Jakim typem człowieka jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jak duże jest twoje grono znajomych?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE