Przemoc karmi się milczeniem! Nie bądź biernym widzem

2021-11-26 15:57
Warszawa walczy z przemocą domową
Autor: pixabay Warszawa walczy z przemocą domową

Rusza nowa kampania społeczna w Warszawie, która ma zachęcić ofiary przemocy domowej do zgłaszania takich przypadków. Chcemy też pokazać, że najgorsza jest bierność w takich sytuacjach - mówi rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Bunt w ośrodku dla migrantów

Przemoc karmi się milczeniem! Nie bądź biernym widzem

Z kampanią pod takim hasłem rusza warszawski ratusz. To w ramach międzynarodowej kampanii "16 Dni Akcji przeciw przemocy ze względu na płeć". Na ulicach i w komunikacji miejskiej pojawią się spoty, numery telefonów do ośrodków pomocy i wskazówki postępowania dla świadków przemocy. - Trzeba wykonać pierwszy krok. Odważyć się na telefon i powiadomić, że jest się ofiarą przemocy. Lub inny odważny i odpowiedzialny krok - pomóc komuś, kto takiej przemocy doznaje – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Tylko w stolicy - ​według wypełnionych Niebiesiech Kart - liczba osób doświadczających przemocy w rodzinie w 2020 roku wynosiła ponad 6 tys. osób. Prawie połowa z nich to kobiety, a 42 procent to dzieci. Natomiast liczba osób stosujących przemoc wyniosła blisko 4 tys. w tym 80% to mężczyźni. W Warszawie działa kilkanaście organizacji wspierających osoby doświadczające przemocy, m.in.: Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (nr tel.: 22 855 44 32) i całodobowa infolinia Fundacji Centrum Praw Kobiet (nr tel.: 600 070 717). 

Czytaj także: Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE