Protesty kobiet 6.11.2020 w Polsce. Czy Polki wyjdą na ulice w piątek 6 listopada? [UTRUDNIENIA WARSZAWA]

2020-11-06 14:16

Protesty kobiet 6.11.2020 w Polsce. Czy Polki wyjdą na ulice w piątek 6 listopada? Wyrok TK zapadł kilka tygodni temu, a wciąż jest jednym z najważniejszych tematów w kraju. Seria protestów, która odbyła się pod koniec października zgromadziła tysiące strajkujących w miastach w całej Polsce. Strajk Kobiet wciąż nie odpuszcza. Czy odbędzie się spacer 6 listopada? Gdzie będą utrudnienia w ruchu Warszawie?

Protesty kobiet 6.11.2020 w Polsce. Czy Polki wyjdą na ulice w piątek 6 listopada? [UTRUDNIENIA WARSZAWA] Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. 6 listopada w Warszawie odbędzie się kolejny protest kobiet.

Jesteśmy oburzeni/one tyloma aktualnymi sprawami, które maja miejsce w kraju ze nie nadążamy zmieniać nakładek na FB!Nie ma zgody na wykluczanie studentów i studentek z zajec za to, ze wyrażają swoje poglądy!Nie ma zgody na zapowiadane kontrole nauczycieli i nauczycielek, szkół i uczelni w sprawie protestów!Nie ma zgody na kolejne dokręcanie śruby gospodarce, która za chwile nie wytrzyma. Chcemy pracować, uczyć się i normalnie żyć bo państwo nam nie wypłaca co miesiąc pensji!My młodzi, nie będziemy dłużej milczeć, a wy nie będziecie nas uciszać!Nie Panie Premierze - wzrost zakażeń to nie wina protestujących. To wyłącznie wina nieudolnie prowadzonej polityki!Choć mijają dwa tygodnie Rząd najwyraźniej nadal nie słyszy i nie rozumie nic.Chcemy zmian, a nie dalszego zastraszania i zamykania bez żadnego pomysłu na to co dalej. Rozumiecie?!

Mikrofon należy do Was! Możecie powiedzieć, zaśpiewać czy wykrzyczeć to co myślicie. Zróbmy taki hałas, żeby wszyscy usłyszeli, ze mamy DOŚĆ i żarty się skończyły! - piszą organizatorzy

Protesty kobiet 6.11.2020 w Polsce.  [UTRUDNIENIA WARSZAWA]

Strajk kobiet 6 listopada rozpocznie się o godzinie 19.00. Protest zablokuje Rondo Romana Dmowskiego w Warszawie. Spacer ponownie może przemieścić się następnie w stronę Żoliborza, pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu i komunikacji miejskiej. Swoją obecność na wydarzeniu zadeklarowało obecnie kilka tysięcy osób.

Chciał spotkać się z dzieckiem, czekali na niego policjanci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE