Prognoza pogody dla Polski na weekend może rozczarować. Radość nie potrwa długo

2022-08-04 9:16
Prognoza pogody dla Polski na weekend może rozczarować. Radość nie potrwa długo
Autor: IMGW; Public Domain Pictures

Gdzie jest burza? To pytanie zada sobie niestety w weekend wielu mieszkańców Polski, zerkających na zachmurzone niebo. Prognoza pogody nie zapowiada się optymistycznie dla fanów aktywnego wypoczynku poza domem. Warto więc wcześniej przygotować się na ewentualne niebezpieczeństwa.

Gdzie jest burza? W weekend doświadczą jej mieszkańcy południowej Polski

Prognoza pogody na weekend zdaje się po raz kolejny rozczarowywać. Po upalnej końcówce tygodnia i temperaturach sięgających 36 stopni Celsjusza, nadejdą ochłodzenie i deszcz.

W sobotę ostrzeżenia IMGW 1. stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywały w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. 

Gdzie jest burza?
Autor: IMGW

Prognoza pogody na weekend. Upały spowodują wydanie ostrzeżeń 2. stopnia

W sobotę na mapie pojawiają się także ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed upałami. Te dotyczyć będą części województw lubelskiego oraz podkarpackiego.

Prognoza pogody
Autor: IMGW

Jakiej pogody należy spodziewać się w innych regionach w sobotę? O poranku najcieplej będzie w Łodzi, Warszawie i Krakowie - 23 stopnie Celsjusza. Nieco chłodniej zrobi się w Katowicach, Kielcach, Wrocławiu, czy Rzeszowie. Najchłodniej w Szczecinie, Koszalinie, Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach - 14 stopni Celsjusza. 

W południe najcieplej będzie w Rzeszowie (30 stopni Celsjusza) i Lublinie (31 stopni Celsjusza). W środkowym pasie należy spodziewać się nieco ponad 20 stopni Celsjusza i opadów. Na zachodzie wciąż chłodno - we wspomnianych wcześniej, najzimniejszych miastach jedynie 19 stopni Celsjusza. 

Pod wieczór nie powinno już padać, jednak temperatury pozostaną w dużej części kraju stosunkowo niskie jak na sierpniowe standardy. Najcieplej we Wrocławiu - 26 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Krakowie i Białymstoku - po 19 stopni Celsjusza.

Czytaj także: Pogoda na czwartek - upał w całym kraju! Temperatury sięgną 36 stopni!

Prognoza pogody. Niedziela bez ostrzeżeń IMGW

Na niedzielę póki co nie przewiduje się wystąpienia zagrożeń, które spowodowałyby wydanie ostrzeżeń IMGW. Może popadać w Koszalinie, jednak pozostałe części kraju pozostaną raczej bez deszczu.

Będzie ciepło, ale nie skrajnie upalnie - najwyższe temperatury pokażą termometry w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim (26 stopni Celsjusza). W pasie środkowym będzie maksymalnie od 22 do 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej zrobi się w Suwałkach, gdzie najwyższą temperaturą tego dnia okaże się jedynie 21 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim zamknięte. "Podejrzenie występowania sinic"
  2. Poszukiwana sama wezwała policję. Twierdziła, że znalazła psa
  3. Wieczorem gnał rowerem po S8. Spieszył się na randkę z dziewczyną
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE