Pogoda na czwartek - upał w całym kraju! temperatury sięgną 36 stopni!

2022-08-03 20:09
Upały w Polsce
Autor: pixabay.com Upały w Polsce

Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Prognoza pogody na czwartek, 4.08

Poranek na wschodzie - jak podkreśla synoptyk IMGW Dorota Pacocha - odznaczy się silnymi zamgleniami i mgłami, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów. Temperatura o tej porze będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 st. C na zachodzie. Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o upałach. "Ostrzeżeniem będzie objęty prawie cały obszar kraju, prócz wschodnich terenów" - wskazała Pacocha. Zgodnie z prognozą w czwartek najcieplej będzie na zachodzie. Tam temperatura sięgnie 36 stopni Celsjusza. Słonecznie i ciepło będzie także w centrum, do 30 st. C. Nieco chłodniej na krańcach wschodnich oraz nad morzem 27-28 stopni, najniższa za to na Podhalu - 26 st. C.

Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE