Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!

2022-11-24 8:28
Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!
Autor: Facebook/Zarząd Oczyszczania Miasta Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!

Zima w Warszawie! Od rana w stolicy pada śnieg, a na ulice wyjechały pługi i posypywarki. Jak podkreśla Zarząd Oczyszczania Miasta, w gotowości jest ponad 300 maszyn.

Zima w Warszawie

Zima wróciła do Warszawy. Pierwszy śnieg spadł kilka dni temu, ale w czwartek 24 listopada mieszkańcy stolicy ponownie muszą zmierzyć się z intensywnymi opadami. Od wczesnych godzin porannych śnieg nie przestaje padać, zasypując ulice. Dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta wypuścił na ulice pługi i posypywarki.

Czytaj także: Weekend w Warszawie z utrudnieniami i objazdami. Wiemy, które autobusy pojadą inaczej

- Ponad 300 pługów i posypywarek może odśnieżać te stołeczne ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1600 km dróg. Komunikaty o akcjach są na naszej stronie na czerwonym pasku - informuje ZOM w mediach społecznościowych.

Odśnieżanie w Warszawie

W Warszawie kluczową jednostką odpowiedzialną za odśnieżanie ulic i chodników jest Zarząd Oczyszczania Miasta. Zima dla służb oczyszczania miasta rozpoczyna się już w połowie października. Od tego momentu – aż do wiosny – firmy są w całodobowej gotowości, by wyruszyć do akcji. Sezon zimowy jest dla służb oczyszczania czasem intensywnej pracy.

Czytaj także: Alior Bank pilnie ostrzega klientów. Wystarczy chwila nieuwagi, oszuści już czekają na Black Friday

- W naszą całodobową gotowość wpisany jest cały szereg działań analitycznych, kontrolnych i decyzyjnych, w wyniku których wyjeżdżają posypywarki i pługi. W przypadku wystąpienia zimowych warunków pogodowych, opadów śniegu czy ryzyka gołoledzi, priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i minimalizowanie utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym - podkreśla ZOM.

Odśnieżanie ulic w Warszawie 

Zimą odpowiadamy za te ulice, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1600 km dróg, do odśnieżania których gotowych jest ponad 300 pługów.

- Maksymalną liczbę pojazdów wyślemy w przypadku długotrwałych i intensywnych opadów śniegu. Przy mniej ekstremalnych warunkach do akcji wyjeżdżać będzie 170 posypywarek. Jeśli posypywaniem trzeba będzie objąć same mosty, wiadukty i strome ulice, czyli miejsca w których najszybciej pojawia się śliskość – wyjadą 42 posypywarki. Działania zawsze dostosowujemy do warunków pogodowych i drogowych - informuje ZOM.

Najsłynniejsze jarosławskie pierniki od lat powstają według starej receptury. Zachwyca się nimi cały świat

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE