autobus Warszawa

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Weekend w Warszawie z utrudnieniami i objazdami. Wiemy, które autobusy pojadą inaczej

2022-11-23 16:15

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się na weekendowe utrudnienia. Prace obejmą ul. Jarzębskiego oraz odcinek ul. Sytej. Zostaną wyznaczone objazdy, a dwie linie autobusowe pojadą zmienionymi trasami.

Prace drogowe na ulicach Warszawy

- W nadchodzący weekend, 25-27 listopada, z ruchu wyłączona zostanie ul. Jarzębskiego – na całej długości (od ul. Broniewskiego do Żeromskiego), w tym czasie ułożona będzie na niej nowa nawierzchnia - przekazali przedstawiciele warszawskiego ratusza.

Roboty ruszą o 22:00 w piątek. Na ich zakończenie okoliczni mieszkańcy poczekają do poniedziałkowego poranka. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Broniewskiego, Perzyńskiego i Żeromskiego. - Dodatkowo na ulicach Magiera i Staffa, pomiędzy Jarzębskiego i Perzyńskiego, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - zaznacza ratusz.

Prace w weekend odbędą się również w Wilanowie i będą dotyczyły ok. kilometrowego odcinka ul. Sytej. Przebiega on od Południowej Obwodnicy Warszawy do ul. Vogla. 

- Prace potrwają od piątku, 25 listopada, od godz. 22:00 – do poniedziałku, 28 listopada, do godz. 4:00. W tym czasie zamknięte zostaną wszystkie wyjazdy z dróg poprzecznych na ul. Sytą. Kierowcy będą kierowani na objazd wyznaczony ulicami Vogla, Zaściankową i Bruzdową do obwodnicy - przekazano.

Czytaj również: Nagi wyskoczył przez dach przyczepy w samym centrum Warszawy. W środku zostawił nie tylko ubrania

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Warto pamiętać, że zamknięcie ulic będzie się wiązało z utrudnieniami dla komunikacji miejskiej. Ze względu na prace na ul. Jarzębskiego od 25 listopada, godz. 22:00 do 28 listopada, godz. 5:00 zmieniona zostanie trasa linii 103

Autobusy pojadą w obu kierunkach: KOLEJOWA – … – gen. Maczka – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – … – METRO MŁOCINY. Zawieszone zostaną przystanki PIASKI 07 i 08 oraz BIELANY-RATUSZ 03. 26 i 27 listopada linia pojedzie według specjalnego rozkładu jazdy.

Prace w Wilanowie zmienią natomiast trasę linii 164 od 25 listopada, około godziny 22:00 do 28 listopada, około godziny 4:00. Autobusy pojadą według specjalnego rozkładu jazdy w obu kierunkach: EC SIEKIERKI / WILANÓW – … – Przyczółkowa – Vogla – zawrotka na rondzie Vogla/Syta – SYTA 02.

Zawieszone zostaną przystanki: SYTA 03, LERCHA 01 i 02, ZAWADY 01 i 02, METRYCZNA 01 i 02, BARTYKI 51 i 02, GRABALÓWKI 01 i 02, HOSERÓW 01 i 02 oraz KĘPA ZAWADOWSKA 01.

Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka