Weekend w Warszawie z utrudnieniami i objazdami. Wiemy, które autobusy pojadą inaczej

2022-11-23 16:15
autobus Warszawa
Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się na weekendowe utrudnienia. Prace obejmą ul. Jarzębskiego oraz odcinek ul. Sytej. Zostaną wyznaczone objazdy, a dwie linie autobusowe pojadą zmienionymi trasami.

Prace drogowe na ulicach Warszawy

- W nadchodzący weekend, 25-27 listopada, z ruchu wyłączona zostanie ul. Jarzębskiego – na całej długości (od ul. Broniewskiego do Żeromskiego), w tym czasie ułożona będzie na niej nowa nawierzchnia - przekazali przedstawiciele warszawskiego ratusza.

Roboty ruszą o 22:00 w piątek. Na ich zakończenie okoliczni mieszkańcy poczekają do poniedziałkowego poranka. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Broniewskiego, Perzyńskiego i Żeromskiego. - Dodatkowo na ulicach Magiera i Staffa, pomiędzy Jarzębskiego i Perzyńskiego, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - zaznacza ratusz.

Prace w weekend odbędą się również w Wilanowie i będą dotyczyły ok. kilometrowego odcinka ul. Sytej. Przebiega on od Południowej Obwodnicy Warszawy do ul. Vogla. 

- Prace potrwają od piątku, 25 listopada, od godz. 22:00 – do poniedziałku, 28 listopada, do godz. 4:00. W tym czasie zamknięte zostaną wszystkie wyjazdy z dróg poprzecznych na ul. Sytą. Kierowcy będą kierowani na objazd wyznaczony ulicami Vogla, Zaściankową i Bruzdową do obwodnicy - przekazano.

Czytaj również: Nagi wyskoczył przez dach przyczepy w samym centrum Warszawy. W środku zostawił nie tylko ubrania

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Warto pamiętać, że zamknięcie ulic będzie się wiązało z utrudnieniami dla komunikacji miejskiej. Ze względu na prace na ul. Jarzębskiego od 25 listopada, godz. 22:00 do 28 listopada, godz. 5:00 zmieniona zostanie trasa linii 103

Autobusy pojadą w obu kierunkach: KOLEJOWA – … – gen. Maczka – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – … – METRO MŁOCINY. Zawieszone zostaną przystanki PIASKI 07 i 08 oraz BIELANY-RATUSZ 03. 26 i 27 listopada linia pojedzie według specjalnego rozkładu jazdy.

Prace w Wilanowie zmienią natomiast trasę linii 164 od 25 listopada, około godziny 22:00 do 28 listopada, około godziny 4:00. Autobusy pojadą według specjalnego rozkładu jazdy w obu kierunkach: EC SIEKIERKI / WILANÓW – … – Przyczółkowa – Vogla – zawrotka na rondzie Vogla/Syta – SYTA 02.

Zawieszone zostaną przystanki: SYTA 03, LERCHA 01 i 02, ZAWADY 01 i 02, METRYCZNA 01 i 02, BARTYKI 51 i 02, GRABALÓWKI 01 i 02, HOSERÓW 01 i 02 oraz KĘPA ZAWADOWSKA 01.

Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE