Policyjne konie zdały egzamin. Dalej będą mogły służyć obywatelom

2023-02-20 11:23

Przez 3 dni 12 koni służbowych z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji wraz ze swoimi jeźdźcami uczestniczyło w atestacji, która miała za zadanie przygotowanie policjantów-jeźdźców do specjalistycznej służby prewencyjnej. Wszystkie zdały egzamin!

12 policyjnych koni służbowych, będących na stanie Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji wraz ze swoimi jeźdźcami, uczestniczyło w atestacji, która ma za zadanie przygotowanie policjantów-jeźdźców do specjalistycznej służby prewencyjnej. 

Cała akcja trwała aż trzy dni. Już po odbyciu testu sprawności użytkowej koni służbowych będących na stanie Komendy Stołecznej Policji, zwierzęta te będą mogły być wykorzystywane do przywracania ładu i porządku publicznego. Szczęśliwie wszystkie zwierzęta biorące udział w atestacji przeszły ją pomyślnie. Oznacza to, że będą mogły pełnić służbę przez następne 1,5 roku.

Czytaj także: Policjanci spełnili największe marzenie Wiktora. Wzruszająca akcja funkcjonariuszy

Testy koni policyjnych

Jak wyglądała taka atestacja? Testy, przez które przechodziły konie, zawierały w sobie ćwiczenia symulacyjno-taktyczne  mające na celu przywracanie ładu i porządku publicznego z udziałem policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Podczas atestacji jeźdźcy policyjni wraz ze swoimi końmi muszą przejść szereg określonych zadań. Po wykonaniu wszystkich poleceń konie otrzymują ocenę końcową z egzaminu. Aby uzyskać wynik pozytywny z testu, wymagane jest otrzymanie co najmniej 60% punktów we wszystkich próbach. Konie służbowe muszą charakteryzować się wyjątkowym opanowaniem, ale również umiejętnością jazdy w szykach i różnych konfiguracjach.

Poza sprawdzeniem umiejętności i predyspozycji zwierząt, celem atestacji jest także sprawdzenie kwalifikacji policjantów-jeźdźców i doskonalenie ich umiejętności. Dzięki temu konni policjanci są później kierowani do wykonywania zadań podczas zabezpieczenia imprez masowych. W atestacji koni służbowych wziął udział Wydział Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji, Oddział Prewencji Policji w Warszawie, Wydział Wywiadowczo-Patrolowy Komendy Stołecznej Policji wraz z lekarzem weterynarii.

Wszystkie konie przeszły pomyślnie atestację II stopnia. Pozostaje nam pogratulować.

Czytaj także: Zarobki policjantów. Komenda Główna przygotowała kalkulator uposażenia funkcjonariusza

Koniec drogowego horroru na Marsa. Kierowcy pojechali nową estakadą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE