policja

i

Autor: Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0 / Grzegorz W. Tężycki; policja.pl

Policjanci dostali telefon ze szpitala, od razu ruszyli. Przy drodze znaleźli dłoń

2022-09-08 15:11

Pod koniec sierpnia policjanci z Ostrowi Mazowieckiej otrzymali telefon ze szpitala o mężczyźnie, który trafił do placówki z odciętą dłonią. Mundurowi od razu ruszyli do pomocy.

22 sierpnia br. dyżurny komendy w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał wiadomość z miejscowego szpitala. Do placówki trafił bowiem 31-latek z amputowana dłonią. Funkcjonariusze pilnie ruszyli więc na miejsce, z którego wcześniej karetka zabrała rannego mężczyznę.

Czytaj również: Funkcjonariusze postrzelili więźnia, który chciał uciec ze szpitala w Tworkach

Policjanci ekspresowo odnaleźli amputowaną dłoń

- W lesie, w pobliżu drogi W627 policjanci odnaleźli auto oraz odciętą dłoń. Zachowali zimną krew i zabezpieczyli dłoń w foliowej torebce z wodą, aby ją jak najszybciej przewieźć do ostrowskiego szpitala, gdzie 31-latkowi udzielana była niezbędna pomoc medyczna - przekazała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Po kilku dniach do szefa ostrowskich policjantów spłynęło pismo z podziękowaniami. List przesłali przedstawiciele szpitala.

"Obaj funkcjonariusze (sierż. Daniel Baczewski i sierż. Piotr Szymborski - red.) swoją postawą pokazali, że w każdym momencie są przygotowani na niestandardowe interwencje. Swoim postępowaniem i reakcją na zaistniałe zdarzenie udowodnili, że najważniejsze dla Nich jest niesienie pomocy oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla obywateli" - napisano w liście.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gdzie znaleźć tanie mieszkania na wynajem w Warszawie? Ceny stają się kosmiczne
  2. "13 przykazań wiślanych". Oto zasady bezpiecznego wypoczynku Dzielnicy Wisła
  3. Policjanci z żałobie, nie żyje Jarosław Olszewski. Mundurowi pożegnali przyjaciela ze służby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE