Pogoda: sylwester w Warszawie tym razem w sprzyjającej aurze? Prognoza IMGW na ostatni dzień roku

2022-12-31 11:29
sylwester
Autor: Pexels

Pogoda na sylwestra interesuje praktycznie wszystkich - nawet jeśli planujemy cały wieczór spędzić w domu, wielu z nas o północy wyjdzie, aby wspólnie obejrzeć fajerwerki lub pokazy świateł. Sprawdziliśmy więc prognozę pogody IMGW dla Warszawy i ta okazuje się naprawdę obiecująca.

Pogoda - sylwester w Warszawie

Prognoza pogody na sylwestra 2022/23 zapowiada się naprawdę obiecująco. Jak na zimowe warunki, w Warszawie będzie bowiem naprawdę przyjemnie. Jak przekazali synoptycy IMGW, 31 stycznia możliwe są jedynie przelotne opady, a temperatura sięgnie 10 stopni Celsjusza. Będzie nieco wietrznie, jednak nie przeszkodzi to raczej w przygotowaniach do świętowania.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia również nie należy się spodziewać mrozu. Termometry wskażą 8 stopni Celsjusza

Czytaj również: Sylwester w Warszawie last minute. Co robić, jeśli nie ma się ochoty na imprezę?

Pogoda - Nowy Rok w Warszawie

1 stycznia, w Nowy Rok temperatury sięgną 10 stopni Celsjusza. Wiatr będzie lżejszy niż poprzedniego dnia. Nadal mogą się pojawiać przelotne opady, jednak te nie powinny pokrzyżować nikomu ewentualnych planów swoją intensywnością. 

IMGW - ostrzeżenia

Jak na razie przedstawiciele IMGW nie wydali ostrzeżeń dla Warszawy na sylwestra ani Nowy Rok. Pogoda jest oczywiście bardzo zmienna, więc jeśli te pojawią się, artykuł zostanie zaktualizowany. Póki co nie trzeba mieć jednak większych obaw. 

Nawet jeśli nieco popada, temperatura będzie dodatnia, co ułatwi wspólne oglądanie fajerwerków, czy krążenie między imprezowymi punktami miasta. Warunki atmosferyczne nie powinny również zrujnować sylwestrowego makijażu ani kreacji, co zdarzało się już w ubiegłych latach, gdy ostatni dzień roku okazywał się wyjątkowo zimny lub śnieżny.

Jeśli wciąż nie macie planów na Sylwestra w Warszawie, zapraszamy do zapoznania się z naszą listą najlepszych i najciekawszych wydarzeń w mieście: Sylwester w Warszawie 2022/23. Gdzie iść na imprezę? Lista klubów, barów, restauracji i teatrów.

Jak warszawiacy spędzą sylwestra?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE