Każde przejście ma być bezpieczne

i

Autor: Marcin Wziontek Każde przejście ma być bezpieczne

Po tragedii na Sokratesa na Bielanach, drogowcy mają plan przebudowy ulicy

2020-01-27 20:14

Po jednym pasie w każdym kierunku, poszerzenie azyli, przeniesienie ścieżki rowerowej. To tylko kilka pomysłów jakie ma Zarząd Dróg Miejskich na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Co jeszcze się zmieni?

Po tragedii na Sokratesa na Bielanach, w końcu jest plan na przebudowę ulicy. W październiku na pasach zginął mężczyzna, potrącony przez rozpędzone auto. Od tamtej pory mieszkańcy walczą o poprawę bezpieczeństwa na ulicy. Projekt Zarządu Dróg Miejskich zakłada między innymi po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

- Rozważamy kwestię wyniesionych przejść da pieszych, poszerzonych azyli, a także, zgodnie z wnioskami mieszkańców i radnych Bielan, będziemy przenosić ścieżkę rowerową z północnej strony Sokratesa na południową - wyjaśnia Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

W planach jest też wybudowanie zatok autobusowych i wytyczenie miejsc postojowych. Pod znakiem zapytania stoi jednak lewoskręt w ulice podporządkowane - na co zwrócili uwagę bielańscy radni.

- Ta kwestia jest na tym etapie tworzenia i przygotowywania dokumentacji rozważana, niemniej jednak pamiętajmy, że priorytetem dla nas przy zmianach w organizacji ruchu jest przede wszystkim bezpieczeństwo - odpowiada Karolina Gałecka.

Prace nad przebudową Sokratesa ruszą prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE