Plac Zbawiciela - wakacyjna zmiana organizacji ruchu od 16.06

2022-06-15 10:43
Plac Zbawiciela
Autor: Google Plac Zbawiciela

Plac Zbawiciela na wakacje zmienia się w wielki kawiarniany ogródek. Piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli do dyspozycji więcej miejsca. Wiąże się to z reorganizacją ruchu. Sprawdźcie zmiany od 16 czerwca.

Plac Zbawiciela to jeden z najważniejszych kawiarniano-barowych punktów na mapie Warszawy. Mieszkańcy i mieszkanki mogą tam wstąpić do jednego z kilku lokali gastronomicznych o zróżnicowanym menu i klimacie. Popularny "Zbawix" zaludnia się zwłaszcza latem, gdy pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy bary i restauracje wystawiają swoje ogródki, a Plac Zbawiciela zmienia się w przestrzeń do relaksu. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu. W tym roku zmiany na trasie wiodącej przez Plac Zbawiciela zostają wprowadzone w nocy z 15 na 16 czerwca. Sprawdźcie, co przewidzieli drogowcy.

Tak powstaje Muzeum Historii Polski. Najpiękniejszy widok na centrum Warszawy!

W wakacje szersze chodniki na Placu Zbawiciela

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, tymczasowa organizacja ruchu pozwoli zwiększyć przestrzeń dla pieszych, a także rozszerzyć obszar przeznaczony dla ogródków gastronomicznych. W tym celu zewnętrzny pas ronda na pl. Zbawiciela zostanie wygrodzony, co umożliwi poszerzenie chodników. Na wjazdach i zjazdach z placu pojawią się nowe, żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu, które będą obowiązywały do 23 października.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE