Pijany kierowca potrącił pieszą. Zaczął grozić policjantowi, potem chciał mu wręczyć 2 tys. zł

2023-01-16 20:40
zatrzymany policja
Autor: policja.pl

Warszawscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który potrącił pieszą. Jak się okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu oraz groził funkcjonariuszowi, po czym chciał go przekupić. Teraz sprawca trafił do aresztu.

Policjanci z północnopraskiej komendy zostali skierowani na ul. Ornecką. Tam zastali na miejscu ranną kobietę oraz dwóch świadków, jak się okazało policjantów z Komendy Stołecznej Policji.

Pijany kierowca potrącił kobietę

- Z informacji od nich uzyskanych wynikało, że piesza na chodniku pod blokiem została potrącona przez kierowcę renaulta. Ponieważ policjanci byli w pobliżu, natychmiast zareagowali. Jeden z nich błyskawicznie znalazł się przy kobiecie, a drugi uniemożliwił kierowcy ucieczkę - podała kom. Paulina Onyszko.

Czytaj również: Rondo Sedlaczka otwarte dla ruchu. Tak wygląda po okolicznych pracach

Groził, a później chciał przekupić

Dodała, że 39-latek, który wysiadł z renault był bardzo zdenerwowany. - Czuć było od niego silny zapach alkoholu. Był agresywny wobec pilnującego go mężczyzny, wyzywał go, groził mu, by wymusić możliwość oddalenia się z miejsca. Kiedy to nie pomogło, zaproponował mężczyźnie dwa tysiące złotych. Potem podobną propozycję skierował też do pokrzywdzonej. Przyznał się, że w przeszłości był karany i obawiał się konsekwencji za dzisiejsze zdarzenie - wyjaśniła kom. Paulina Onyszko.

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i patrol policji. Ponieważ kobieta doznała poważnego urazu nogi, ratownicy podjęli decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala. - Całe szczęście, jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo - poinformowała kom. Paulina Onyszko.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy renaulta. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Weryfikacja jego danych wykazała również, że nie posiada uprawnień - podkreśliła kom. Paulina Onyszko.

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego, kierowania groźby karalnej i używania słów powszechnie uznanych za obelżywe wobec interweniującego policjanta, obietnicy udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie dwóch tys. zł w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa polegających na odstąpieniu od prawnych czynności służbowych wobec niego działając w warunkach recydywy.

Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Burzenie południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE