Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Część młodych ze stolicy wyruszy 25 października

2022-09-23 19:12
Matka Boska Częstochowska Jasna Góra
Autor: PIOTR GAJEK / SUPER EXPRESS

Pielgrzymka maturzystów z diecezji warszawsko-praskiej na Jasną Górę odbędzie się 25 października. Do wspólnego wyjazdu i modlitwy młodych zaprosił biskup Romuald Kamiński.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z tradycją, w październiku, w diecezji warszawsko-praskiej, odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Młodzież uda się tam autokarami wraz ze swoimi nauczycielami. W związku z tym ordynariusz diecezji biskup Romuald Kamiński wystosował do młodzieży list opublikowany w piątek na stronie internetowej diecezji.

Jak zaznaczył, "życie ludzkie jest nie tylko dane przez Boga, ale również zadane, aby je wypełnić miłością i wiarą". - Ten dar trzeba ukochać, aby go dobrze przeżyć. Bóg dyskretnie przychodzi ze swoją propozycję i zaprasza do zasłuchania się w Jego głos - zwrócił uwagę bp Kamiński.

Czytaj również: Przyszedł z nożem pod liceum, żeby "wyrównać rachunki". Teraz usłyszał zarzuty

Poinformował, że pielgrzymka odbędzie się 25 października. W programie będzie konferencja wygłoszona przez diecezjalnego duszpasterz młodzieży, ks. Michała Dziedzica, po której o godz. 12.00 zaplanowana jest msza św. i zawierzenia młodzieży Matce Bożej przed Jasnogórskim Wizerunkiem.

- Podziękujemy Bogu za łaskę wiary, wasze rodziny, rówieśników, środowiska parafialne i szkolne - zapowiedział bp Kamiński. Podkreślił, że będzie również okazja, aby "doświadczyć wspólnoty młodego Kościoła". - Wspólni będziemy prosić za przyczyną Matki Bożej o światło Ducha Świętego w egzaminach maturalnych i dobry wybór drogi życiowej - napisał ordynariusz warszawsko-praski. - Już dziś życzę wam jak najlepszych wyników egzaminów - dodał bp Kamiński.

Podobne pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę odbywają się rokrocznie ze wszystkich diecezjach w Polsce.

Matura dla uchodźców z Ukrainy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy go znaleźli, chciał przejechać policjanta. Nocą na Targówku padły strzały
  2. Pracownice przedszkola nie wiedziały, że wszystko się nagrywa. Afera wokół warszawskiej placówki
  3. Ceny prądu szybują, Warszawa szuka oszczędności. Jest specjalny plan na kryzys energetyczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE