Pasażerowie powinni się przygotować. Liczne zmiany w kursowaniu KM, SKM i WKD

2022-11-28 15:41
SKM
Autor: WALDEMAR SKOCZNY / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Już dziś, 28 listopada rozpoczęły się zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich. Z upływem czasu utrudnień będzie jeszcze więcej.

Zmiany spowodowane są pracami przy przebudowie i modernizacji dworca Warszawa Zachodnia oraz budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońsk.

Zmiany w kursowaniu pociągów KM, WKD i SKM

Od poniedziałku, zmiany dotknęły pociągi SKM linii S1 i S3, a od piątku, 2 grudnia – zmieni się także kursowanie linii S2.

- Większość pociągów S1 jeździ w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia. Do i z Pruszkowa dociera 7 par pociągów w ciągu dnia. Natomiast od środy, 7 grudnia do soboty, 10 grudnia wszystkie pociągi SKM S1 pojadą wyłącznie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Od poniedziałku, 28 listopada do piątku, 9 grudnia, w dni powszednie 15 z 41 par pociągów SKM S3 jeździ w skróconej relacji, z przystanku Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Z kolei od piątku, 2 grudnia ostatni pociąg z Lotniska Chopina odjedzie o godz. 21.22, a trzy ostatnie, późnowieczorne pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny pojadą w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Wschodnia. W przeciwnym kierunku, ostatni pociąg z Sulejówka Miłosna do Lotniska Chopina odjedzie o godz. 20.31 (za wyjątkiem wtorku, 6 grudnia, kiedy ostatni kurs w tej relacji odjedzie z Sulejówka Miłosny o godz. 21.06). Pozostałe pociągi pojadą w skróconej relacji, wyłącznie do stacji Warszawa Wschodnia.

Czytaj również: WTP żartuje przed meczem Polska - Argentyna. Pokazali "wolną przestrzeń dla Robercika"

Natomiast od środy, 7 grudnia do soboty, 10 grudnia pociągi SKM łączące Sulejówek Miłosną z Lotniskiem Chopina zostaną podzielone na dwie linie. Pociągi linii S2 będą kursowały w relacji Lotnisko Chopina – Warszawa Zachodnia, natomiast w relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna pojadą składy linii S20.

- Od poniedziałku na linii R1 Warszawa – Skierniewice, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony na odcinku Warszawa Zachodnia - Pruszków. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca komunikacja autobusowa - przekazały Koleje Mazowieckie.

W dalszym ciągu w dni powszednie, w godz. 8.45-17.00 obowiązuje wstrzymanie ruchu pociągów WKD na odcinku pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim. Dodatkowo do piątku obowiązuje trasa objazdowa dla autobusów zastępczych ZA1.

Trasa została poprowadzona ulicami: Radońską, Emilii Plater, Warszawską i Piaskową, natomiast w kierunku przeciwnym ulicami: Na Laski, Królewską, Montwiłła i Radońską. W rejonie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska przyjazdy i odjazdy autobusów będą realizowane wyłącznie z przystanku zlokalizowanego wzdłuż muru cmentarza przy ul. Radońskiej (postój pojazdów w zatoczce).

Zmieni się również lokalizacja przystanków ZKA dla przystanków kolejowych Grodzisk Mazowiecki Jordanowice oraz Grodzisk Mazowiecki Piaskowa (w godz. 8.45-17.00 w kierunku stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska).

Trasa i rozkład jazdy linii zastępczej komunikacji autobusowej ZA12, zapewniającej połączenie Podkowy Leśnej Głównej z Milanówkiem przez rejon zawieszonych przystanków "Podkowa Leśna Zachodnia" i "Polesie", również zostają bez zmian.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przewoźników kolejowych i ZTM

Varsovia już wozi pasażerów. Nowy pociąg wyjechał na tory
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE