Budynek boczny kompleksu Warsaw Spire

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Adrian Grycuk, 2016 Budynek boczny kompleksu Warsaw Spire

Pacjent z koronawirusem pracował w centrum Warszawy. Ile osób jest zarażonych?

2020-03-09 20:20

W Polsce potwierdzono siedemnaście przypadków zarażenia koronawirusem. Dwa z nich rozpoznano w Warszawie. Rzecznik firmy, w której pracował jeden z zarażonych wydał oświadczenie. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Warszawie ujawniono 8 marca. Zarażona jest Hiszpanka, która przyleciała do Polski z Niemiec oraz młody mężczyzna, który w ostatnim czasie przebywał we Włoszech. - Potwierdzamy, że jedna z osób zarażonych koronawirusem to pracownik Frontexu - powiedział rzecznik prasowy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) Chris Borowski. Dodał, że w poniedziałek biuro agencji było zamknięte. Osoby zatrudnione w firmie miały dziś pracować zdalnie. Rodzina zarażonego mężczyzny i osoby z bliskiego otoczenia zostały objęte 14-dniową kwarantanną.

Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, odwołano zajęcia w szkole, do której chodzi dziecko zarażonego. - Nie mamy potwierdzonego przypadku zachorowania wśród rodziców naszych uczniów, ale mamy potwierdzone przypadki kilku rodzin poddanych kwarantannie ze względu na kontakt z osobą zakażoną COVID - 19 - poinformowała rodziców dyrekcja International European School przy Wiertniczej. Szkoła będzie zamknięta do 20 marca, a w tym czasie uczniowie będą objęci nauczaniem na odległość.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE