Okradł 93-latkę na prawie 10 tys. zł! Policja prosi o pomoc w jego ujęciu

2022-07-06 13:19

Policjanci z Mokotowa poszukują mężczyzny widocznego na zdjęciach. To sprawca kradzieży na prawie 10 tysięcy złotych! Pieniądze były wszystkimi oszczędnościami 93-letniej mieszkanki Warszawy. Więcej o tej bulwersującej sprawie przeczytacie w artykule.

"Uczynny" złodziej poszukiwany przez policję

Mężczyzna o krępej budowie ciała ubrany w czarne krótkie spodenki, czarny podkoszulek z krótkimi rękawami i z białym wzorem. Na ramionach miał czarny plecak, a na głowie żółtą czapkę z daszkiem - oto rysopis mężczyzny, który 25 czerwca około 18:00 wszedł do klatki schodowej za 93-letnią lokatorką. Kobieta wracała do mieszkania niosąc torby z zakupami. Mężczyzna zaproponował pomoc przy ich wniesieniu, z czego seniorka skorzystała. Po wejściu do siebie udała się na chwilę do toalety zostawiając niezamknięte drzwi do mieszkania. Gdy starsza pani wyszła z łazienki, ze zdziwieniem zauważyła mężczyznę, który przed chwilą transportował jej torby. Gdy zapytała, dlaczego wszedł do środka, oświadczył, że odnosi jej portmonetkę, która miała jej wypaść po drodze ze sklepu. Dla uspokojenia kobiety wręczył jej flakonik z perfumami i wyszedł. 93-latka przeczuwała jednak, że mogła paść ofiarą złodzieja. Niestety jej obawy potwierdziły się - z kredensu zniknęły dwie koperty z oszczędnościami o łącznej kwocie 9800 złotych. Złodziej był na tyle bezczelny, że zabrał też 20 zł z portmonetki.

Rozpoznajecie go? Zadzwońcie na policję!

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery tel. 47 72 392 50, 47 72 392 52 (czynne całą dobę) lub na numer 47 72 392 61, albo w formie elektronicznej, pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Źródło: mokotow.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Co Cię wkurza? | Ja się pytam!
Listen to "O dzieciach i młodzieży w szponach pornografii" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE