Ogromna inwestycja w Szpitalu Bielańskim. Rozbudowa kosztowała 200 mln zł

Rozbudowa Szpitala Bielańskiego dobiegła końca. W nowej części znajduje się m.in. nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii. Inwestycja za blisko 200 mln zł jest w całości finansowana z budżetu samorządu. Zgodnie z harmonogramem nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie otwarte do końca roku.

– W nowym pięciokondygnacyjnym skrzydle szpitala o powierzchni blisko 10 tys. m² znajduje się blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku planujemy zakończyć całość inwestycji oraz przenieść pacjentów i uruchomić działalność medyczną w nowym skrzydle – informuje prezydent Rafał Trzaskowski.

Rozbudowali Szpital Bielański

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Bielańskiego trwała dwa lata. Była w całości finansowana z budżetu warszawskiego samorządu. Koszt inwestycji to 196 mln zł.

Obecnie trwają wewnętrzne odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. W połowie września rozpoczną się odbiory straży pożarnej i kolejne, które potrwają od dwóch do trzech miesięcy.

– Dzięki nowo wybudowanej części Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy.

– W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku, na co miasto przeznaczyło blisko 70 mln zł – dodaje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Nowoczesne projektowanie w praktyce

Modernizacja i rozbudowa szpitala jest realizowana w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D i powstaje zgodnie z zasadami BIM, czyli Building Information Modeling. To innowacyjny sposób projektowania, realizowania oraz zarządzania, który umożliwia na każdym etapie inwestycji dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG i Ed. Zueblin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE