Ogólnopolski Strajk Kobiet już zapowiedział. Protestujący ruszą pod dom Kaczyńskiego

2022-11-07 18:28
dom jarosława kaczyńskiego
Autor: NEMO / SE

Dom Jarosława Kaczyńskiego, a właściwie jego okolice po raz kolejny staną się miejscem dużej manifestacji. Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił na 28 listopada protest "Parasolką w Kaczyńskiego", a udziałem w nim zainteresowanych jest już kilkaset osób.

- Wyśmiewane, obrażane, lekceważone. Bite, szarpane i zamykane w aresztach. Nasze prababki skutecznie walczyły o to, co nam wydaje się oczywiste - o swoje i nasze prawa wyborcze. Kobiety z parasolkami uderzające w płot i okna rządowej willi były w 1918 skutecznymi buntowniczkami - wywalczyły, wyszarpały, a nie "dostały" czy "otrzymały" prawa wyborcze. Tamta władza myślała, że zdusi bunt parasolek. Tak samo, jak rządzący obecnie Polską pisowscy bandyci i złodzieje pod wodzą dyktatorka Kaczyńskiego, który przed buntującymi się kobietami zasłania się sznurem 80 radiowozów (pis. oryg.) - piszą organizatorki wydarzenia z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Czytaj również: PKO BP pilnie ostrzega. Klienci największego polskiego banku mogą stracić pieniądze przez jedno kliknięcie

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada protest pod domem Kaczyńskiego

Aktywistki przypomniały również niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS stwierdził, że "jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie". Wspomniał również o "dawaniu w szyję" oraz twierdził, że mężczyźni potrzebują o wiele więcej czasu, aby uzależnić się od alkoholu. 

- Można się śmiać z jego obraźliwego ględzenia o tym, że kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję". Można się zastanawiać, czy jest głupi, czy podły. Można też rozmawiać o faktach - o praktycznym zakazie aborcji, o braku dostępu do edukacji seksualnej, o braku dostępu do ochrony zdrowia, o w tym do badań prenatalnych, opieki okołoporodowej i procedur in vitro. O systemie państwowej kontroli kobiet przez rejestr ciąż i stosowanej antykoncepcji. O inflacji, o braku mieszkań, o braku dostępu do żłobków i przedszkoli. O tym, jak parszywa indoktrynacja czeka w polskich szkołach te dzieci, które się urodzą i o tym, co czeka te dzieci, które urodzą się osobami LGBT+ - zaznaczono w opisie wydarzenia.

Ostatecznie organizatorki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zaprosiły wszystkich na Żoliborz, pod willę Kaczyńskiego w poniedziałek 28 listopada o godz. 18.00. Udział w proteście zadeklarowało już ponad 100 osób, a kolejne 400 jest nim zainteresowanych.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Joanna Mucha rozgryza Kaczyńskiego! To dlatego tak mówi o kobietach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE