Zarobki w Warszawie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zarobki w Warszawie

Ile zarabia się w Warszawie? Pensja kierowcy autobusu to ok. 5 tys. zł, policjanta - nawet kilkanaście

2023-01-18 11:37

Warszawa daje swoim mieszkańcom wiele możliwości. Na popularnych portalach z ogłoszeniami ofert pracy nie brakuje. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakie stawki można liczyć w stolicy na popularnych stanowiskach.

Oferty pracy i zarobki w Warszawie interesują nie tylko jej mieszkańców, ale również wszystkich tych, którzy na co dzień żyją w okolicznych miejscowościach, ale są gotowi do pracy dojeżdżać. Chociaż czasem dojazdy mogą być uciążliwe, dobre stanowisko w dużej mierze to wynagradza. 

Ile zarabia się w Warszawie w 2023 roku? Czy stawki wynagradzają pracownikom inflację i gwałtowny wzrost cen? Istnieje wiele dróg zawodowych, którymi można podążyć w stolicy, by być zadowolonym ze swoich przychodów.

Ile zarabia księgowa/księgowy w Warszawie?

Bez księgowych trudno wyobrazić sobie odnalezienie się w zawiłych prawach i przepisach. Osoby o takiej specjalistycznej wiedzy są na ogół niezbędne do dobrego i sprawnego funkcjonowania firm. Na jakie zarobki mogą liczyć w stolicy?

Na stanowisku samodzielnej księgowej w jednej z warszawskich firm w zależności od rodzaju zawartej umowy, zarobić można 6 500 - 8 000 złotych. W innym miejscu poszukiwany jest pracownik administracyjny z elementami księgowości, który również zależnie od umowy zarobić może od 3 500 do 5 000 zł.

Znacznie większe dochody czekają na osoby, które poza znajomością fachu mają jeszcze sprawną umiejętność komunikowania się w innym języku. Dla przykładu księgowa/księgowy z językiem włoskim zarobi 8 000 - 10 000 zł. Główna księgowa/księgowy może się natomiast spodziewać dochodu w wysokości do 15 000 zł miesięcznie.

Ile zarabia kierowca Uber, Bolt, FreeNow w Warszawie?

Warszawiacy często potrzebują szybkiego transportu. Nie zawsze metro jest rozwiązaniem właściwym, czasem przydałaby się po prostu podwózka. Z tej przyczyny wielką popularnością cieszą się takie aplikacje jak Uber, Bolt oraz FreeNow. Ile może zarobić ich kierowca w tym mieście? 

Dochód kierowcy Uber/Bolt/FreeNow może sięgnąć nawet 12 tys. zł brutto miesięcznie. Tak wynika z najnowszego ogłoszenia dla przyszłych pracowników. Bariera wejścia w taką pracę może być jednak dla niektórych za wysoka, bowiem konieczne jest posiadanie własnego samochodu.

Firma zapewnia za to 3dopłaty na start, bonusy, szkolenia, wsparcie w procesie uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów. Pracownicy zatrudniani są w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie lub kontrakt B2B.

Ile zarabia pracownik fizyczny KFC w Warszawie?

Nie można wyobrazić sobie żadnego wielkiego miasta bez fast foodów. W Warszawie restauracje typu McDonald's pracują nawet w święta. Często też tego rodzaju miejsca rekrutują nowych pracowników i oferują im szybką ścieżkę kariery.

W jednym z warszawskich KFC poszukiwany jest pracownik fizyczny, którego stawka godzinowa mieściłaby się w zakresie 23-25 zł/brutto. Praca ta jest również dostępna dla poszukujących zatrudnienia Ukraińców, którzy przybyli do stolicy Polski szukając schronienia przed wojną.

Wyższe stanowiska w takim miejscu jak KFC to również wyższe dochody. Kierownik zmiany może liczyć na miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości 4 500 - 4 800 zł.

Ile zarabia sprzątacz/sprzątaczka w Warszawie?

Zabiegani mieszkańcy Warszawy często potrzebują pomocy w utrzymaniu swoich domów w czystości. Jeszcze częściej z usług sprzątaczek i sprzątaczy korzystają firmy w stolicy. Ile może zarobić ktoś, kto zadba odpłatnie o porządek?

Sprzątaczki/sprzątacze w Warszawie mogą liczyć na zarobki w wysokości 6000 zł brutto miesięcznie. Często pracownicy poszukiwani są od zaraz, a pracodawcy nawet nie wymagają od nich dostarczenia CV. Najczęściej pracuje się w trybie dwuzmianowym od 7 do 15 lub od 14:00 do 21:00.

Ile zarabia policjant w Warszawie?

Służby mundurowe zmagają się z dużymi problemami kadrowymi. Starsi funkcjonariusze odchodzą na emeryturę lub rezygnują z pracy, a młodsi ludzie nie mają ochoty na podjęcie takiej pracy.

Z tej przyczyny pojawiły się już projekty m.in. dodatków motywacyjnych dla tych funkcjonariuszy, którzy zdecydują się zostać w służbie. Od 1 marca 2023 roku powinny one wejść w życie. By pokazać klarownie, jakie są zarobki w policji, stworzono specjalny kalkulator uposażenia funkcjonariusza, który dobrze to obrazuje. 

Podsumowując jednak uposażenie netto funkcjonariusza policji waha się od 3,5 tys. złotych w przypadku kursanta do 17,8 tys. zł w przypadku Komendanta Głównego.

Ile zarabia kierowca autobusu w Warszawie?

Kierowcy autobusów w Warszawie nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dobrze rozbudowana komunikacja miejska w stolicy potrzebuje wielu pracowników, dlatego oferty czekają.

Czytaj także: Dlaczego w Warszawie brakuje kierowców? "Duża odpowiedzialność, kiepskie zarobki"

Jedna z ofert pracy na warszawskiej Białołęce proponuje 31 zł brutto jako stawkę godzinową dla swoich kierowców na umowie zlecenie. Tymczasem kierowcy ZTM-u zarabiają zwykle między 4 900-5 300 zł na rękę za pracę przez 21 dni miesięcznie. Dyżury przewidziane są na godziny: 3:00-14:00 lub 14:00-24:00.

Ile zarabiają pracownicy Lidla i Biedronki w Warszawie?

Wielkie sklepy spożywcze również zawsze potrzebują pracowników w Warszawie. Takie popularne dyskonty jak Biedronka i Lidl oferują wiele stanowisk dla potencjalnych chętnych. W najbliższym czasie w tych miejscach zarobki pójdą w górę.

W Lidlu pracownicy sklepów na początku zatrudnienia mogą liczyć na - 4200 zł brutto do 5150 zł brutto, natomiast Biedronki na - 3950 zł - 4300 zł na stanowisku kasjer-sprzedawca. Zachęcamy do zapoznania się z wyszczególnionymi stawkami w Lidlu i Biedronce również na wyższych stanowiskach.

Ile zarabia pracownik ZOO w Warszawie?

Niedawno siecią wstrząsnęła informacja o pracy marzeń, którą można podjąć w warszawskim ZOO. Poszukiwany jest tam opiekun słoni. Ile może zarobić taki pracownik?

Czytaj także: Praca marzeń szuka człowieka! ZOO w Warszawie potrzebuje opiekuna słoni

Płaca będzie zależna od otrzymanego przez kandydata stanowiska (można zostać: Młodszy Opiekun zwierząt/Opiekun zwierząt/Opiekun zwierząt wykwalifikowany). Stawki wahają się od 3490 zł do 5200 zł. Na CV kandydatów władze ZOO czekają tylko do 14 stycznia 2023 roku.

Ile zarabia recepcjonistka/recepcjonista w Warszawie?

Jedna z warszawskich firm proponuje pracę na recepcji za 4 400 zł brutto miesięcznie. Zatrudnienie będzie oparte o umowę o pracę. Konkurencja jest jednak duża, o czym świadczy poniższy przypadek.

W innej firmie to samo stanowisko można objąć i liczyć na dochód w wysokości 8300 zł brutto miesięcznie. Wymaganiem wobec potencjalnego kandydata jest m.in. biegłość w obsłudze komputera i pakietu MS Office. Ważna jest także znajomość języka angielskiego oraz wykształcenie wyższe.

Ile zarabia kurier w Warszawie?

W Warszawie kuriera można spotkać bardzo często. Od czasu pandemii zamawianie paczek do domów stało się znacznie bardziej popularne niż dotychczas. Pandemia się skończyła, ale popularność firm kurierskich pozostała. W szybko żyjącej stolicy dowóz zakupów internetowych jest na wagę złota. Na jakie stawki mogą liczyć warszawscy kurierzy?

Kurierzy w większości firm kurierskich w Warszawie mogą liczyć na zarobki w wysokości oscylującej między 5 000 zł brutto a 8 000 zł brutto miesięcznie. 

Ile zarabia nauczyciel/nauczycielka wychowania przedszkolnego w Warszawie?

Opieka nad młodym pokoleniem i rozpoczęcie nauczania dzieci może dać pracownikowi wielką satysfakcję. Nic dziwnego, że od zawsze pojawiają się osoby, które chętnie podejmują taką pracę i zdobywają niezbędne kompetencje do jej podjęcia. 

Ile zarabia nauczyciel/nauczycielka wychowania przedszkolnego w Warszawie? Wśród ofert pracy odnaleźliśmy taką, która na umowie o pracę oferuje swoim potencjalnym pracownikom i pracownicom 5 000 zł brutto do 6 000 zł brutto.

Ile zarabia kelner i barista w Warszawie?

Gastronomia w Warszawie to potężny biznes. By to zauważyć, wystarczy w godzinach szczytu wybrać się do kawiarni lub restauracji. W stolicy zdarzają się nawet prestiżowe wyróżnienia dla takich miejsc. Trudno wyobrazić sobie działanie takich lokali bez osób, które obsługują klienta, a więc kelnera lub baristy. W stolicy często poszukuje się osób, które chciałby się podjąć takiej pracy.

Jakie są zarobki kelnera? Wahają się one w stawkach godzinowych od 23 zł brutto do 28 zł brutto. Pamiętać jednak należy, że często do kwoty tej dochodzą hojne napiwki od klientów. Co ważne, w razie awansu jako menadżer sali restauracyjnej zarabiać można nawet od 7 500 zł brutto do 8 500 zł brutto miesięcznie.

Jakie są w takim razie zarobki baristów? W kawiarniach również potrzeba wielu rąk do pracy. Zarobki wśród baristów wahają się od 20 zł brutto do 26 zł brutto.

Przeglądając oferty pracy w Warszawie nie można mieć wątpliwości, że znalezienie zatrudnienia w tym mieście nie powinno stanowić problemu. 

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE