Odcinek ul. Lazurowej do przebudowy. "Wszyscy kierowcy będą szczęśliwi"

2022-10-06 18:29
Lazurowa
Autor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

"Podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Lazurowej od ul. Górczewskiej do al. Obrońców Grodna" - przekazali przedstawiciele SZRM. Chodzi o stosunkowo krótki odcinek, na którego modyfikację kierowcy czekali od wielu lat.

Lazurowa jest jedną z głównych ulic Bemowa. Ciągnie się od ulicy Radiowej na Bemowie i przebiega przez Ursus i Włochy, kończąc się na Alejach Jerozolimskich. Na odcinku od Połczyńskiej do Alei nosi nazwę alei 4 Czerwca 1989 roku. Odcinek do ulicy Górczewskiej został wyremontowany i przebudowany w latach 2016-2018. Ulica stała się szeroką arterią, umożliwiającą wygodne przemieszczanie się.

Odcinek Lazurowej do przebudowy

Jedynym "wąskim gardłem" był krótki, niespełna półkilometrowy odcinek od ronda Radia Wolna Europa (skrzyżowanie z Górczewską) do trasy S8. Ta część ulicy została jednopasmowa, co powodowało olbrzymie korki. Teraz ma to się zmienić. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał właśnie umowę na przebudowę brakującego odcinka.

- Ulica stanie się drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, chodnikami i ścieżką rowerową. Na skrzyżowaniu z ul. Narwik powstanie naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną - przekazał SZRM.

Czytaj również: Na placu Trzech Krzyży pojawi się zieleń. Zabytkowe tory i bruk będą ponownie zalane asfaltem

Rozbudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne i wybudowane przystanki autobusowe. W ramach inwestycji posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki.

Prace budowlane potrwają 13 miesięcy.

- Bardzo się cieszę. W końcu, po latach "wąskie gardło" zostanie zlikwidowane. Wszyscy kierowcy, nie tylko z Bemowa będą szczęśliwi - powiedział przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo Jarosław Dąbrowski.

Dodał, że ta część ulicy powinna dawno już być zrobiona. - Miejmy nadzieję, że niedługo będzie się jeździło w sposób cywilizowany w tamtym miejscu. Teraz tworzą się ogromne korki, a droga jest tam niebezpieczna, bo nieprzebudowana, z małymi poboczami - zaznaczył Dąbrowski.

Niedoróbki na nowych stacjach metra w Warszawie. Niedziałające windy i ruchomy chodnik
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE