Nowy projekt naukowców: UW szuka osób, które przeszły COVID-19. Jak wziąć udział w badaniach?

2020-07-21 16:33
UW rusza z nowym projektem
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Naukowcy szukają osób, które przeszły koronawirusa

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego ruszyli z nowym projektem. Szukają osób, które przeszły koronawirusa. Chcą monitorować ich stan psychofizyczny, a na podstawie wyników opracować rekomendacje dla lekarzy. Ma to pomóc m.in. w opracowaniu terapii dla osób, które dopiero co przeszły COVID-19. Jak wygląda badanie? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Jak wygląda badanie?

Badanie składa się z trzech etapów:

  • ankiety internetowej,
  • rozmowy telefonicznej,
  • ponownego badania internetowego.

W ramach ankiety respondenci opisują własne samopoczucie i stan zdrowia po chorobie. Dwa kolejne etapy związane są z rozwiązywaniem prostych zadań wymagających m.in. koncentracji uwagi, zapamiętywania informacji oraz orientacji wzrokowo-przestrzennej.

Czytaj także: "Chłopaki (nie) płaczą!" Wyjątkowy projekt studentów UW obala stereotypy i zwraca uwagę na ważny problem

- Coraz więcej osób przeszło tę chorobę, a my nie do końca wiemy jak oni funkcjonują. Czy wciąż mają jakieś objawy, czy mają jakieś problemy. Chcemy monitorować stan funkcji neuropsychologicznych, jakość życia, funkcjonowanie w życiu codziennym - mówi prof. Emilia Łojek z Wydziału Psychologii, kierownik badania.

Jak dołączyć do badania?

Naukowcy zapraszają do współpracy osoby pełnoletnie, które przeszły zakażenie koronawirusem i chciałyby monitorować swoje samopoczucie psychofizyczne po chorobie, niezależnie od natężenia objawów zakażenia i choroby.

- Szczególnie zapraszamy osoby w podeszłym wieku - dodaje prof. Łojek.

Czytaj także: Naukowcy z PAN wynajdą lek na COVID-19? Pomóc mają testy dla pacjentów bezobjawowych!

Link do ankiety znajduje się  >>TUTAJ<<. Wkrótce pojawi się także ankieta dla osób, które nie zachorowały na COVID-19. Będziemy o tym informować. Więcej informacji na temat projektu znajduje się >>TUTAJ<<

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE